Главная : Новости

Як робити клізму кружкою Есмарха?

, 17:31
0 684

кружка ЕсмархаКлізма походить від грецького слова klyzma, що означає "зрошувати". Клізма - це процедура введення, за допомогою кружки Есмарха, в нижній відділ товстої кишки через задній прохід різних рідин з діагностичною чи лікувальною метою. Вдома клізму кружкою Есмарха роблять з лікувальною метою.

 

Лікувальна клізма застосовується для очищення кишечника рідиною з кружки Есмарха. Її ще називають очисною або проносною клізма.

Різновидами лікувальної клізми можуть бути:

 • масляна;
 • гіпертонічна;
 • емульсійна.

Також клізма може застосовуватися для введення в товсту кишку лікарських засобів як місцевоъ, так і загальної дії на організм людини - ъъ називають медикаментозною.

Також клізму застосовують при запорі (тривалій затримці калу в кишечнику). Запор буває двох видів:

 1. органічний (пов'язаний з механічною перешкодою);
 2. функціональний (викликаний недостатньою руховою активністю, вживанням легкозасвоюваної їжі, слабким черевним пресом, тривалим постільним режимом).

Запор може погіршувати стан хворих, оскільки при ньому відбувається зворотне всмоктування шкідливих для організму продуктів обміну, що веде до самоотруєння.

Очисну клізму кружкою Есмарха ставлять при запорах, перед абортами, пологами, а також при підготовці до хірургічного втручання, дослідженні ШКТ і внутрішніх статевих органів.

Алгоритм дій для встановлення клізми:

 • Перед процедурою необхідно, за бажанням, звільнити сечовий міхур;
 • Пацієнт лежить на лівому боці з підтягнутими до живота ногами недалеко від встановленої кружки Есмарха;
 • Далі кружка Есмарха поміщається на висоту 100 см, наповнюється водою до обсягу 1,0 - 1,5 літра.

Як зробити клізму?

 1. Рідина із кружки Есмарха повинна повільно надходити в кишечник через насадку, щоб не викликати біль в животі та різке наповнення кишечника. При відчутті болю в животі під час введення рідини в кишечник, слід трохи закрити затискач на гуртку Есмарха, щоб знизити потік;
 2. Якщо при веденні з'являється відчуття, що насадка для кружки Есмарха впирається у щось, слід витягнути насадку на 1-2 см і просунути назад;
 3. Після вливання всієї рідини, слід обережно вивести насадку для кружки Есмарха і почекати 5-7 хв, при цьому глибоко дихати. Це сприяє посиленню ефекту від клізми;
 4. Критерієм успішності клізми є вихід калових мас разом з водою або відразу після виходу води;
 5. Слід почекати деякий час після завершення процедури - іноді протягом 30 хвилин після завершення клізми можуть повториться позиви до спорожнення кишечника;
 6. Після завершення клізми, кружка Есмарха промивають теплою водою, дають добре висохнути перед зберіганням;
 7. Для очищення кружки Есмарха можна використовувати звичайне мило, додатково можна продезинфікувати за допомогою мірамістина або хлоргексидину.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 43)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ