Главная : Новости

Молочниця: Симптоми та профілактика

, 18:41
0 1128

МолочницяМолочниця (кандидоз) - один з різновидів грибкової інфекції, викликається мікроскопічними грибами роду Candida, які відносяться до умовно патогенних. Ці гриби входять до складу нормальної мікрофлори людини, але при несприятливих умовах починають посилено розмножуватися.

Кандидоз може вражати слизову оболонку рота, шкіру, нігті, кишечник, але одна з найбільш поширених форм захворювання - ураження слизових оболонок піхви (вагінальний кандидоз).

Симптоми молочниці

У жінок симптомами молочниці є білі сирнистий виділення з піхви (звідси і назва захворювання), свербіж і печіння в області зовнішніх статевих органів, біль при статевому акті або сечовипусканні.

Буває кандидоз і в чоловіків, правда значно рідше. Він проявляється почервонінням, печіння і сверблячкою в області головки статевого члена і крайньої плоті, болем при статевому акті і при сечовипусканні, виділеннями білого кольору при сечовипусканні.

Поява кандидозу сигналізує про зниження місцевого або загального імунітету чи ж про гормональний дисбаланс. Молочниця може бути передвісником і більш серйозних захворювань. Тому, якщо вона часто повторюється, потрібно обов'язково виявити причину цього. Про лікування молочниці у жінок можна прочитати на сайті https://old-lekar.com/lechenie-molochnicy-u-zhenshhin/.

Пам'ятка пацієнту

Для лікування молочниці використовуються протигрибкові препарати. При легкому перебігу перевага віддається місцевим препаратам: мазям, кремам, свічкам; при більш важкому - системним, тобто таблеткам.

І ті й інші засоби не можна застосовувати без консультації лікаря (не дивлячись на те, що частина з них продається без рецепта). Неправильна терапія призводить до частих рецидивів хвороби, а часом - і до ускладнень. Зникнення симптомів молочниці не завжди говорить про лікування, так що після закінчення курсу терапії треба пройти огляд у гінеколога. При кандидозі статевих органів лікувати треба і статевого партнера, оскільки може виникнути рецидив захворювання. Також при молочниці не можна користуватися тампонами: вони підсилюють її прояви.

Якщо епізоди молочниці часто повторюються, необхідно зробити посів, який визначить, який саме грибок з роду Candida викликає захворювання. Це допоможе підібрати найбільш ефективний препарат для лікування.

Профілактика молочниці:

  • Молочниця часто буває у тих, хто вибирає білизну не за розміром;
  • Для запобігання молочниці важливо правильно доглядати за інтимною зоною. Підмиватися потрібно двічі на день - вранці і ввечері - теплою проточною водою, струмінь треба направляти спереду назад. Для інтимної гігієни треба застосовувати спеціальний гель;
  • Носіть бавовняну нижню білизну. Воно забезпечує доступ повітря до шкіри. А ось синтетична білизна створює парниковий ефект, який сприяє розмноженню грибків. Парниковий ефект дають і щоденні прокладки, тому їх треба міняти 2-3 рази на день;
  • Приймайте антибіотики тільки за призначенням лікаря. Вони порушують баланс нормальної мікрофлори організму і стимулюють розмноження дріжджоподібних грибів;
  • По можливості виключіть цукор і рафіновану їжу, багату вуглеводами. Ці продукти - ідеальне живильне середовище для розмноження дріжджоподібних грибів;
  • Відмовтеся від частих спринцювань, особливо з використанням антисептиків: ефект їх прямо протилежний бажаному. Вони порушують баланс мікрофлори у піхви, що тільки збільшує колонії патогенних мікроорганізмів.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 143)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ