Главная : Новости

Як побороти бажанням випити?

, 17:26
0 1187

бажанням випити

Бегато людей не знають коли саме виникає сильне бажання вжити алкоголь. Саме тому сьогодні ми вирішили пролити світло на дану проблему, а допоможе нам в цьому головний редактор сайту по боротьбі з алкоголізмом: https://doctorsos.ru/.

Розрізняються 4 ситуації, які можуть викликати сильне бажання вжити алкоголь:

  1. Поганий настрій. Сильне бажання випити виникає в ситуації, коли людина не вміє наповнювати своє життя приємними заняттями, дуже втомився і хоче за допомогою алкоголю швидко покращити настрій і блокувати негативні емоції.
  2. Місця / люди / ситуації, пов'язані з вживанням алкоголю. Підсвідомість навчилося пов'язувати різні місця, людей та інші зовнішні обставини з вживанням алкоголю, і як тільки людина бачить ці місця / людей, або потрапляє в відповідну ситуацію, виникає асоціація з алкоголем і бажанням випити.
  3. Бажання посилити задоволення. Іноді виникає сильне бажання випити, щоб посилити позитивні емоції - наприклад, приємна вечірка або зустріч.
  4. Реакція на абстинентний синдром. Людина, який вживав алкоголь довгий час і в великих кількостях, потребує нової дозі алкоголю хоча б для того, щоб впоратися з абстинентного синдрому і відчути себе краще.

Відчуваючи тягу до алкоголю, людина не може мислити ясно і спокійно, а також оцінювати ризики і наслідки вживання алкоголю. У певному сенсі це можна порівняти з ситуацією, коли дуже голодна людина не може думати ні про що інше, крім їжі. Тому важливо заздалегідь підготуватися до таких ситуацій. Впоратися з тягою до алкоголю вам допоможуть наступні техніки.

Відволікання уваги

Одна з можливостей - спробувати звернути увагу на який-небудь зовнішній об'єкт і зосередитися на ньому. Наприклад, вважати проїжджаючі автомобілі, спостерігати за людьми, розглядати будівлі, дерева і т.д. Звертайте увагу на деталі: наприклад, порахуйте, скільки проїжджає червоних автомобілів.

Можна відвернути увагу, поговоривши з ким-небудь або зателефонувавши одному.

Також допомагає прогулянка в місцях, які не пов'язані з алкоголем, допомагає робота по дому, карткові, настільні або комп'ютерні ігри. Допомагають вимагають концентрації види спорту, такі як танці, верхова їзда, кайтсерфінг і т.д. Чому б не почитати вголос книгу, чи не написати коротке оповідання або вірш?

Картки з причинами, за якими не варто пити

Зробіть картки, напишіть на них, чому не варто пити, і завжди носите їх з собою. Також детально розпишіть негативні наслідки вживання алкоголю саме для вас або складіть список речей, які можна купити на гроші, зекономлені на відмову від алкоголю.

Уявні картини

Потяг до алкоголю можна швидко послабити за допомогою уявних картин. Ось кілька порад:

  • Направте уяву в інше русло. По суті це схоже на відволікання уваги. У цьому випадку на допомогу приходять уявні картини, якими можуть бути, наприклад, знак «стоп», поліцейський, кам'яна стіна і т.п., що символізують наказ зупинитися. Після цього можна перемкнути увагу на навколишній світ.
  • Заміна позитивного образу на негативний. Коли людина намагається утримуватися від алкоголю, найчастіше перед очима виникають уявні картини того, як він п'є алкоголь, навіть уві сні. У таких фантазіях алкоголь здається приємним і спокусливим. У цьому випадку допомагає заміна подібних образів на негативні - уявіть собі якесь негативний наслідок вживання алкоголю (наприклад, відчуття безпорадності і безнадійності в зв'язку з втратою відносин, грошей або робочого місця).
  • Заміна негативного образу на позитивний. У страху очі великі, і часто людина в стресовій ситуації бачить майбутнє в негативному світлі. Якщо існує проблема, то її уявні наслідки прямо-таки безнадійні. Це призводить до виникнення негативних емоцій, які викликають бажання випити. В цьому випадку рекомендується спробувати уявити собі що буде, якщо ситуація все ж покращиться. Наприклад, новина про скорочення викликає в уяві картини того, як далі все по спіралі стає тільки гірше, аж до позбавлення дому та дітей. Якщо ж спробувати уявити позитивний хід речей - пошук нової роботи і подолання проблем ... Є надія, що самопочуття поліпшиться, і тяга до алкоголю буде непоміченою так сильно.
  • Програвання ситуацій в уяві. Наприклад, уявіть собі, як ви приходите на вечірку і говорите знаходяться там людям, які пропонують вам випити, що ви не хочете. Подібна практика допомагає легше впоратися з ситуацією.Уявні картини про силу. Багато хто боїться, що не встоять проти сильної тяги до алкоголю. На цей випадок можна порадити уявити собі, як стаєш сильнішим, всемогутнім і здатним впоратися зі своїми пристрастями. Наприклад, можна уявити собі, що людина, яка пропонує вам випити, маленький і слабкий, а ви - великий (-а), потужний (-а) і сильний (-а) і здатні подолати тягу до алкоголю.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 199)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ