Главная : Новости

Вітаміни для вагітних: чому вони важливі?

, 11:42
10 881
Вітаміни для вагітних

Коли у жінки наступає вагітність її організм як ніколи потребує вітамінів та мікроелементів, адже всередені неї розвивається плід, який відбирає у мами значну кількість поживних речовин. Так під час вагітності жінці потрібно набагато більше фолієвої кислоти та заліза. І ось чому:

  • Фолієва кислота допомагає запобігти дефектам нервової трубки. Ці дефекти є серйозними аномаліями головного та спинного мозку плода. В ідеалі ви повинні почати приймати додаткову фолієву кислоту як мінімум за 3 місяці до вагітності.
  • Залізо підтримує розвиток плаценти та плода. Залізо допомагає організувати потік крові для доставляння плоду кислороду. Залізо також допомагає запобігти анемії — стан, у якому в крові мало здорових еритроцитів.

Які вітаміни для вагітних найбільше потрібні?

Вітаміни для вагітних продаються без рецептів майже в будь-якій аптеці, наприклад, на сайті сімейної аптеки "Цитрус Фарм": https://citruspharm.com.ua/vitaminyi-dlya-beremennyih-i-kormyaschih-mam. Ваш лікуючий лікар може відрекомендувати конкретний бренд. Крім того, ваш лікуючий лікар може відрекомендувати більш високі дози певних вітамінів, залежно від обставин.

Наприклад, якщо ви народили дитину з дефектом нервової трубки, ваш лікар може відрекомендувати окрему додаткову продукцію, що містить більш високу дозу фолієвої кислоти, наприклад 4 мільйони (4000 мікрограм), до того часу, поки не відбудеться наступна вагітність. Але в цілому уникайте прийому додаткових пренатальних вітамінів або полівітамінів. Високі дози деяких вітамінів можуть бути шкідливими для вашої дитини.

Жирні кислоти омега-3 - тип жира, який міститься у багатьох видах риб, — здатний розвивати мозок дитини. Якщо ви не їсте рибу або інші продукти з високим вмістом омега-3, ваш лікар може порекомендувати доповнення з омега-3 жирними кислотами у доповненні вітамінів для вагітних.

Коли починати приймати вітаміни для вагітних?

В ідеалі ви повинні почати приймати пренатальні вітаміни до зачаття. Насправді жінкам репродуктивного віку рекомендують регулярно приймати вітаміни. Нервова трубка дитини, яка формує головний і спинний мозок, розвивається протягом першого місяця вагітності — можливо, ще до того, як ви дізнаєтесь, що вагітні.

Чи є побічні ефекти у вітамінах для вагітних?

Для того, щоб запобігти побічним ефектам обов'язково:

  1. Пийте багато рідини;
  2. Включіть у свій раціон більше клітчатки;
  3. Включіть фізичну активність у свій розпорядок дня.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 7)

Читайте также:


ВВЕРХ