Відлучення дитини від соски

Багато молодих батьків цікавляться, як відучити дитину від соски і як допомогти малюкові безболісно «перерости» цю звичку. Спробуємо розібратися з даною проблемою і розставити всі крапки над «i».
Рекомендації фахівців
Для того, щоб процес відлучення від соски в рік або у 2 пройшов максимально безболісно, слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- по можливості не показувати малюкові пустушку в той час дня, коли він проявляє до неї найменший інтерес;
- удавати, що ви не розумієте, що говорить дитина з соскою в роті (завдяки цьому він навчиться виймати її під час розмови);
- на другому році життя намагатися по можливості давати соску тільки у виняткових випадках (при хворобі або сильному хвилюванні);
- після засипання, якщо дитина не чинить опір, забирати пустушку;
- говорити з малюком, переконувати, що він вже дорослий;
- ні в якому разі, відучуючи дитини засинати з соскою вдень або вночі, не забирати у нього її силою і не ховати, тим самим змушуючи страждати;
- категорично не рекомендується змащувати пустушку чимось пекучим або гірким;
- щоб думка про соску відійшла на задній план, частіше відволікайте увагу дитини на книжки-іграшки, різні ігри, вірші та ін.;
- поступово привчати обходитися без пустушки поза домом.
Відучувати від соски потрібно мотивовано
Як правильно відучити дитину від соски? В ідеалі, малюк повинен сам її віддати за непотрібністю. Для цього можна влаштувати невелике сімейне свято-розставання з пустушкою. Пояснити дитині, що вона уже виросла, і запропонувати подарувати її маленькому хлопчикові або дівчинці, кішечці, собачці й т. д. А потім, упакувавши в подарунковий папір, винести з дому.
При підготовці церемонії прощання з соскою психологи радять пояснювати дитині, чому це повинно статися. Ну і, зрозуміло, зацікавити малюка подарунком, який він обов'язково отримає натомість. Однак при цьому слід пам'ятати: забравши пустушку одного разу, її ні в якому разі не можна віддавати дитині знову.
У тому випадку, коли виникають суттєві труднощі при відлученні малюка від соски, деякі фахівці рекомендують щодня відрізати від неї невеликий шматочок. Це потрібно робити до тих пір, поки вона не стане зовсім маленькою і непридатною для смоктання.
Як правило, для повного позбавлення від звички смоктати соску цілком достатньо 3-5 днів. В даний проміжок часу життя дитини повинно бути максимально насиченим різними цікавими подіями. Це допоможе дитині витратити достатню кількість енергії, не акцентуючись на соску, і швидше заснути, не звертаючи уваги на зовнішні обставини. Можливо, перші кілька днів вам дадуться нелегко, проте вже дуже скоро малюк забуде про свою пристрасть і зможе швидко перемикатися на зовсім інші об'єкти.