Главная : Новости

Яка медогонка краще: редукторна чи ремінна?

, 22:35
30 1314
медогонка

Медогонка - один з основних робочих інструментів бджоляра. Це обладнання, яке служить для відкачування меду з сот і зовні схоже з бочкою, в якій розміщений барабан. На деталі, що обертаються передбачені спеціальні місця для розміщення рамок з сотами. Із застосуванням приводу (ручного або електричного) медогонка приводиться в рух, в ході якого мед з сот повільно стікає по стінках ємності та збирається в її нижній частині, після чого зливається через спеціальний кран. Подальша обробка меду - фільтрація, дозволяє підготувати продукт для зберігання. Якщо ви плануєте займатися пасікою, купити медогонку (до речі, зробити це можна на сайті baskevich.com.ua) просто необхідно, інакше з витяганням головного результату - меду, можуть виникнути проблеми. Ну а далі, ми розглянемо основні види медогонок.

Якими бувають медогонки?

Різняться медогонки за багатьма параметрами. Наприклад, за типом фіксації рамок вони можуть бути радіальними та хордіальними. У першому випадку касети з сотами розміщуються як промені, по радіусах від центру бочки. У другому - касети розміщуються по хорді. Хордіальні медогонки менші за розміром, мають малу вагу та коштують недорого. Радіальні моделі привертають великою місткістю і продуктивністю, в них практично не трапляється розривів сот, рамки нема потреби повертати. Для невеликої домашньої пасіки краще купити хордіальну модель - вона коштує дешево і не займає багато місця. А ось для великого виробництва кращого рішення, ніж радіальна медогонка, годі й шукати.

Ще один важливий критерій вибору обладнання - тип приводу. За даним параметру розрізняють ручні та електричні моделі. Як зрозуміло з назви управління електричними моделями не вимагає ручної праці. Це зручне та ефективне обладнання. Але використовувати його в польових умовах можна тільки при наявності відповідного акумулятора. Ручні медогонки - більш доступне за ціною рішення. Їх в магазинах, де продається все для бджільництва, представлено безліч. Ручний привід може мати ремінну або редукторну конструкцію, а також бути виконаним за планетарним типом.

Що краще: ремінна або редукторна медогонка?

Моделі з ремінним або ланцюговим приводом виділяються розміщенням руків'я для обертання. Вона знаходиться прямо перед робочим барабаном і вимагає певної вправності та дотримання правил безпеки при відкачці меду. Якщо під час роботи рука зіслизне, а кришка на баку буде відсутня, то уникнути травми буде дуже складно.

Ремінні медогонки відрізняються невеликим прискоренням, вимагають значних зусиль від пасічника для того, щоб розігнати барабан до необхідної швидкості обертання.

Редукторні медогонки зручні та практичні. Розташування руків'я нагадує її розміщення у м'ясорубки - збоку. Завдяки наявності в конструкції редуктора обертання відбувається без особливих зусиль, забезпечує швидкий розгін барабана та велика кількість обертів. Це найбільш безпечна та практична конструкція для ручної відкачування меду.

Планетарні медогонки розганяються швидше за інші модифікації, але працюють дуже шумно, що часто стає недоліком для пасічників і причиною відмови від подібних пристроїв.

Так яка ж медогонка краща? Якщо ваш бюджет дозволяє купити гарний практичний пристрій - зверніть увагу на редукторні моделі. Вони безпечні, функціональні, продуктивні. Ремінні електричні моделі також відмінно показують себе в експлуатації, безпечні та практичні.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 81)

Читайте также:


ВВЕРХ