Світлодіодні лампи: переваги
В еру недешевих енергетичних ресурсів питання економії є досить актуальним. Тому багато споживачів змінюють звичні лампи розжарювання на енергозберігаючі. Зокрема, користуються популярністю освітлювальні пристрої зі світлодіодами. До речі, купити їх можна в інтернет-магазині www.elektrokonyk.com.ua/led-lampy/.
Види світлодіодних ламп
Такий тип ламп можна класифікувати за ознаками:
- розмір цоколя;
- форма лампочки та габарити;
- напруга живлення і споживана потужність;
- призначення;
- кольорова температура;
- прозорість та непрозорість розсіювача;
- рівень освітленості.
LED вироби підійдуть для більшості освітлювальних приладів, оскільки мають різні форми цоколя. Найбільш поширені світлодіодні лампи з гвинтовим (E) і штировим контактним (G) цоколем.
Гвинтовий цоколь підходить до будь-яких люстр і світильників і застосовується в побутових умовах. Контактний цоколь не менше популярний: лампа з'єднується з патроном за допомогою спеціальних штирів.
Залежно від виду колби виділяють наступні форми ламп:
- грушоподібні;
- кулясті;
- свічкоподібні;
- бочка;
- капсульні;
- лінійні.
По напрузі живлення світлодіоди працюють від 12V до 220V, це дозволяє легко підібрати заміну для люмінесцентних, галогенних і ламп розжарювання.
Світлодіодні прилади мають великий спектр колірної температури: від теплого білого до холодного білого. У побутових світильниках найчастіше використовують температуру у 2200-3000 К (Кельвіна). Вона відповідає кольору ламп розжарювання. Офіси, склади використовують яскравий білий світ - 3400-4500 К. Лампи з температурою 6500 К дають холодне світло, їх найчастіше встановлюють на виробництві або вулиці.
Головні переваги ламп на основі світлодіодів
LED лампа має ряд позитивних особливостей, завдяки яким користується популярністю у споживачів:
- Економічність - споживає в десять разів менше електроенергії, ніж лампа розжарювання, і у два рази менше, ніж люмінесцентна.
- Служить від 30,000 до 100,000 годин (від 3,5 до 11 років). Якість і потужність світлового потоку з часом практично не змінюються. Купивши раз якісну світлодіодну лампу, можна на тривалий час забути про її заміну.
- Протипожежна безпека. Низький нагрів світлодіодного обладнання перешкоджає небезпеки загоряння. Також воно низьковольтні, тому можливість ураження електричним струмом зведена до мінімуму.
- Екологічність. Світлодіодні прилади не вимагають спеціальної утилізації, оскільки зовсім не містять ртуті. Вони безпечні як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища.
- Широкий спектр колірних температур (від 2600 до 10000 К) робить світлодіодне освітлення прийнятним для будь-яких приміщень: житлових, офісних, навчальних, промислових і також для вулиць.
- Висока світловіддача. Майже всю отриману енергію світлодіод перетворює у світло. Відсутність нитки розжарювання та наявність полікарбонатного скла надають світлодіодам вібростійкість та ударостійкість.
- Приємний світло. Яскравість світіння світлодіодів може легко регулюватися за допомогою драйвера, завдяки йому світлодіодні системи стійкі до перепадів напруги в мережі.
- Відсутність мерехтінь, які викликають стомлюваність, шкодять зору, а також нервової системи людини в цілому.
- Безшумність, тому може використовуватися в лікарнях, в бібліотеках, в навчальних закладах, де велика увага приділяється тиші.
- Швидкий старт. LED лампи не вимагають часу на розігрів, у них немає затримки, вони відразу розпалюються на 100 %.
- Не привертають уваги комах і не нагрівають навколишні предмети.
Коштують такі прилади недешево, але той факт, що окупляться споживачеві вже через 2-3 роки, відіграє вирішальну роль в їх користь.