Звіт експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення (МГН)
Відносно недавно проводилося щорічне дослідження, яке показало, що в Україні, проживання інвалідів, займає десяту частину всього населення. Звичайно ж, цим людям, необхідно спеціальні та дуже комфортні умови пересування. Їм потрібно створити особливі умови, щоб їх пересування було вільним і їм нічого не заважало на шляху.
Хорошим варіантом, вирішення даної проблеми, може стати пандус - спеціальна вхідна група. Також, для того, щоб людям з інвалідністю було набагато простіше і легше пересуватися, необхідно буде встановити спеціальні таблички, а також оснащення. Варто відзначити та те, що для того, щоб переконатися у відповідності виконання всіх норм закону, а також його вимог, необхідно буде зробити спеціальний звіт експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення. До речі, замовити його можна в компанії "Мегаполіс Будексперт": https://mb.expert/.
Які існують основні вимоги, які з часом потраплять у звіт експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення?
Першою, головною та основною вимогою, яка може потрапити до звіту експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення, є установка мікролітів, а також пандусів на всі вхідні будівлі. Цей момент навіть внесений до закону, тому за його недотримання можна отримати великий штраф, або навіть термін.
Другою, і також дуже важливою вимогою, яка може потрапити до звіту експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення, є особливе оформлення інклюзивного дизайну, або ж особливі таблички. На яких є шрифт Брайля, а також повинна бути тактильна підлога. Це також дуже важливий аспект, який стоїть виконати.
Основні групи мобільності населення
Маломобільне населення заведено розділяти на 4 групи, які залежать від ступеня мобільності людей:
- Група мобільності М1. Вона охоплює людей зі зниженим слухом, а також тих людей, які не мають інвалідності, тобто вагітні жінки, люди старшого покоління після 60 років, діти дошкільного віку й т. д.
- Група мобільності М2. Вона охоплює людей похилого віку, людей, що мають протези, осіб, частково або повністю позбавлених зору, людей з когнітивними розладами.
- Група мобільності М3. Сюди входять люди, які страждають від порушень опорно-рухового апарату, які використовують при цьому додаткову опору: тростину, милиці та ходунки.
- Група мобільності М4. Вона охоплює людей, позбавлених рухливості, які змушені пересуватися на інвалідних кріслах з ручним приводом.