Главная : Новости

Як правильно вибрати саджанець винограду?

, 22:35
49 1329
Саджанеці винограду

Перед тим як безпосередньо купити саджанці винограду (до речі, зробити це можна в компанії Кліома Сервіс), багато хто недаремно хвилюється про якість і подальше їх приживання. Існують стандарти для саджанців винограду, але є й важливі нюанси. Не завжди стандартний саджанець стане гарним кущем. І навпаки – часто не стандартний саджанець показує високу життєстійкість та чудово росте.

Довжина та товщина саджанця – не завжди показник якості. Саджанець може бути трохи тоншим і коротшим за бажані розміри. Важлива "енергійність" саджанця. Зверніть увагу на колір та чистоту однорічного приросту. Колір здорової лози саджанця зазвичай чистий золотисто-коричневий, може бути з червоним відтінком (особливості сорту). У жодному разі лоза не повинна бути зморщеною. Коріння навіть на маленькому і не товстому саджанці має бути від 2-3 мм завтовшки, бажано товстіше, свіже на вигляд і біло-кремове на зрізі. Бруньки мають бути з яскравими лусочками, добре сформовані, достатньої округлості (залежить від сорту). Якщо вони зовсім темні, дистрофічні, сухі на вигляд, швидше за все, вони мертві. Гілочки повинні бити зелені на зрізі.

Якщо саджанець не довгий і виявиться повністю в ямі нижче за рівень грунту, повірте, так навіть краще - зручно поливати. Кущик за літо обов'язково підніметься, восени лунку засипте землею.

Особливості посадки в різну пору року

Не рідко гарний живий саджанець, посаджений восени, навесні не розпускається, або розпускається, але потім листочки в'януть. Причин може бути чимало. Можуть підгризти шкідники, може саджанець не витримав зимового випробування через недостатнє визрівання восени. Часто навесні через сильні опади відбувається заболоченість. Саджанці задихаються без повітря та гниють.

Якщо наприкінці квітня на початку травня Ви не бачите ознак росту, або є в'янення, акуратно відгорніть ґрунт із саджанця до заснування однорічного приросту, розпушіть навколо нього ґрунт. Зробіть лунку навколо нього і слідкуйте за гарною вологістю або просушуванням ґрунту. Безпосередньо сам ґрунт навколо саджанця краще прикрити прозорою поліетиленовою плівкою, щоб швидше прогрівся. Найчастіше прокидаються запасні бруньки, і саджанець починає рости. Не бійтеся, якщо першого року немає метрового та більшого приросту. Нехай виросте хоч невеликий віник. На наступний рік навесні обріжте коротко, залишивши 2-3 бруньки. При належному догляді наступного року кущик обов'язково почне добре рости.

При весняній посадці однорічний приріст спочатку можна не засипати грунтом. Як тільки побачите, що верхні бруньки набрякли, засипте саджанець до товстої верхньої бруньки (бажано 2-3 від верху), саму верхню, навіть якщо розпускається, краще обламати, толку з неї буде менше, ніж з другої, або третьої.

Весь перший рік добре поливайте, видаляйте бур'яни, розпушуйте ґрунт. Кущик віддячить наступного року сигнальною гронечкою.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 99)

Читайте также:


ВВЕРХ