Главная : Новости

Монтаж димоходу: що потрібно знати?

, 15:01
48 1216
Монтаж димоходу

Скажемо відразу, що монтаж димаря краще довірити професіоналу та фахівцю, наприклад, компанії "ДимоВентСервіс": https://dim-vent.com.ua/dymohody/montaj-dimohoda/, який зможе гарантувати правильний монтаж. Від правильно встановленого димаря залежить і робота вашої печі та пожежна безпека, а також безпека вашого дорогоцінного життя. Все ще хочете встановити димар власними силами? Тоді не забувайте про основні правила установки димоходів.

Довжина та конструкція димоходу:

  1. Сталь повинна бути легованою товщиною нержавіючої 0.5 мм або вище. Оцинкований димар у житлових та мийних приміщеннях використовувати не рекомендується.
  2. Довжина не повинна бути менше 4-5 метрів, інакше отримаєте неважливу тягу та виведення диму, а піч для лазні або опалювальна пічка не працюватимуть на повну заявлену потужність.
  3. Діаметр димоходу з нержавіючої сталі повинен відповідати потужності печі та її виходу. Можна використовувати більший діаметр, але не менше.
  4. Складання починається знизу вгору і за принципом труба в трубу. Внутрішня труба входить у середину попередньої труби, зовнішня одягається на попередню зовнішню.
  5. Не більше трьох поворотів та не більше одного метра горизонтальної ділянки. Прямий димар краще.
  6. При використанні одностінного димоходу в неопалюваних приміщеннях або на вулиці, у трубах утворюватиметься багато конденсату, смоли та золи. Використовуйте утеплений сендвіч димар.
  7. Труба повинна височіти над найвищою точкою покрівлі не менше ніж на півметра.
  8. Для надійного кріплення до стіни на вулиці (якщо це ваш варіант монтажу димоходу), використовуйте через кожні 2 метри кронштейни для кріплення до будівлі, а трійник встановлюйте на опорний кронштейн і консолі.

Пожежна безпека:

  • Рекомендується монтувати димар уздовж внутрішньої стіни або перегородки з негорючих матеріалів.
  • Поверхня найближчих предметів має нагріватися вище 50 градусів Цельсія.
  • Стики бажано стягнути хомутами і промазати герметиком з робочою температурою не менше 1 000 0 С. Стики не повинні розміщуватись у прохідних вузлах — тобто у міжстельовому чи даховому переході.
  • Найкраще використовувати сендвіч-труби. За рахунок базальтового негорючого ущільнювача всередині вони є більш пожежобезпечними, ніж одноконтурні труби. Однак і у них поверхня нагрівається досить сильно, хапатися руками за них не рекомендується, щоби не отримати опік.
  • У міжстельовому переході використовуйте поточну обробку з нержавіючої сталі. Ця обробка повинна бути товще стелі мінімум на 7 см і заповнюватися теплоізоляційним та негорючим матеріалом. Від труби до стінки проходу має бути не менше 50 см, якщо стінка з пального матеріалу і не менше 36 см, якщо стінка захищена.
  • Якщо дах будівлі з пального матеріалу необхідно використовувати іскроуловлювачі.
  • Виключіть при монтажі зіткнення димоходу з електропроводкою, газовим трубопроводом. Чому і так зрозуміло.

Експлуатація та догляд за димарем:

  1. Під час першої топки можливий специфічний запах, який походить від масел у нової труби та невелике задимлення через це. При першій протопці зверніть особливу увагу на герметичність стиків.
  2. Чистити димар треба не рідше двох разів за опалювальний сезон. Чистити необхідно не тільки для кращої тяги, але і для того, щоб продукти горіння, що утворюються, не закоксувалися і не спалахнули в несподіваний момент. До речі, наявність трійника у конструкції значно полегшує чищення. А із шибером-засувкою також чистити легше, ніж із поворотним шибером.
  3. Не можна розпалювати пекти будівельним матеріалом, лакофарбовими матеріалами. Враховуйте ці правила, а також рекомендації заводу-виробника вашої печі та димохід з нержавіючої сталі добре виконуватиме своє призначення, а робота печі буде максимально ефективною.
Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 67)

Читайте также:


ВВЕРХ