Вибір медичного одягу: поради та рекомендації
Професія лікаря має на увазі щоденне вирішення складних завдань з метою надання допомоги людям та порятунку їхнього життя. У процесі цієї нелегкої роботи медичні працівники здійснюють безліч маніпуляцій і потребують зручного одягу. У цьому спеціальному одязі лікар перебуває протягом усього робочого дня: здійснює обхід, проводить операції, веде паперові справи. Що б лікар не робив, йому важливо виглядати охайно і справляти приємне враження на пацієнтів. Саме тому важливо грамотно підібрати уніформу, яка ідеально підійде по крою та відповідатиме всім вимогам. А зробити це ви можете на сайті https://medtechnika.te.ua/medichnij-odyag/.
Основні критерії вибору медичного одягу
Вона має бути практичною. Особливу увагу варто приділити тканині: важливо, щоб одяг не сковував рухів і не приносив дискомфорту. Не варто вибирати халати з дуже дешевих синтетичних тканин – навіть за умови міцності та довговічності такі матеріали не пропускають повітря, не дозволяють тілу «дихати». До кінця робочого дня ви вже мріятимете зняти такий халат. Питання вибору матеріалу одягу для медпрацівників приділимо особливу увагу окремо.
Вона має бути зручною. Лікар під час роботи максимально зосереджений на проблемах своїх пацієнтів, надаючи їм допомогу. Особливо якщо йдеться про проведення оперативних втручань чи важливих для здоров'я процедур. Останнє про що має думати фахівець у цій ситуації, це про те, що шов на костюмі «тисне» чи навпаки, що халат занадто вільно сидить і заважає проводити необхідні маніпуляції. Найменша незручність заважає роботі! Щоб уникнути цього, не нехтуйте приміркою одягу перед покупкою. Халат або костюм повинні бути вам за розміром: важливим є максимальне почуття комфорту.
Вона має бути красивою. Одяг – спосіб самовираження, навіть якщо це уніформа. Сучасна мода дозволяє медичним працівникам вибирати не тільки функціональний, а й стильний одяг, який буде до душі. Ви можете вибрати кілька моделей різного крою та кольорів – це дозволить вам виглядати модно та красиво щодня, виділятися із загальної маси медперсоналу та почуватися впевнено.
Який матеріал найкраще підходить для одягу медиків?
Як ми вже говорили, дешеві тканини – не найкращий варіант, у них незручно, вони не дихають. Вибирайте костюми та халати з натуральних тканин – льону, бавовни або їх сумішей з додаванням невеликої кількості синтетичних волокон. З практичної точки зору, останній із перерахованих варіантів – ідеальний, і ось чому. У бавовняному одязі тіло дихає, людина почувається легко та комфортно, відсутня небажане потовиділення. Однак є у цієї тканини недолік: вона помається. Якщо лікар під час нічного чергування ляже відпочити, його одяг втратить форму і перестане виглядати презентабельно. Крім того, бавовняна тканина перестає виглядати охайно після численних прань - що необхідно у випадку з уніформою медика. Додавання синтетичних волокон до натуральної тканини вирішує ці проблеми. Одяг краще тримає форму і не меніться, стає більш зносостійким. Таку форму легше прати та гладити.
Коли краще вибрати костюм із синтетичних матеріалів?
У холодну пору року. У такому костюмі буде тепліше. Тканина буде тримати форму, а ви обережно виглядатимете протягом усього дня. Працюючи в операційних. Під час маніпуляцій важливо, щоб одяг не вбирав кров, лікарські препарати та інші рідини. Бавовняну тканину буде складно відпрати від забруднень такого роду, тоді як синтетика дозволить легко вивести всі плями.
Що щодо кольору?
Дати однозначну пораду не вдасться. Все залежить від корпоративного стилю та цінностей клініки, де ви працюєте. Важливо враховувати вимоги, які керівництво установи ставить співробітникам. При вільному виборі класичними варіантами є халати та костюми білого, світло-бежевого, зеленого, блакитного, синього кольорів. Для тих, хто хоче виділитися, підійдуть яскраві костюми з орнаментом. Важливо – не переборщити з малюнками і не вибирати надто яскраві відтінки: лікар повинен вселяти спокій пацієнтам, тому уніформа не повинна бути зухвалою.
Під час пошиття медичного халата або костюма ви можете самі вибрати фасон, довжину, кількість кишень та інших деталей. Можна нанести на одяг логотип клініки чи акуратну вишивку.