Главная : Новости

Важливі речі для організації плодового саду

, 14:32
100 737
плодовий сад

Сплануйте свій сад. Багатьох проблем можна уникнути, трохи трохи підготувавшись, коли тільки починаєте. Тож якщо ви плануєте посадити фруктовий сад, дозвольте мені скерувати вас до здорових дерев і великих урожаїв, які будуть годувати вашу сім’ю поколіннями. І пам'ятайте, що все приходить з досвідом.

Ви можете посадити фруктовий сад без попереднього планування, як це зробив я, і все одно отримати хороший урожай, але планування перед початком роботи значно полегшить ваш майбутній успіх. А купити саджанці плодових дерев і кущів оптом ви можете на сайті https://yaskrava.com.ua.

Дотримуючись цих порад, ви не матимете проблем, які були у мене. Вам не доведеться виконувати роботу знову і знову, доки ви її не зробите правильно. Ваші дерева будуть щасливі і даруватимуть вам і вашій родині свої плоди для майбутніх поколінь.

Крім того, вам не доведеться використовувати хімікати та спреї, оскільки дерева будуть здоровими та матимуть здатність боротися з більшістю шкідників і хвороб.

Саджайте у правильний час

Я переїхав у свою садибу влітку, коли було спекотно, і земля була твердою, але, будучи завзятим новачком, я не міг дочекатися, щоб посадити свої фруктові дерева. Ви не повинні робити цю помилку. Коли ви садите рослину влітку, а земля тверда й суха, корінню дерев надто важко отримувати воду та поживні речовини. 

Висаджуйте дерева наприкінці зими, ранньою весною або восени. Залежно від вашої зони, вам може знадобитися почекати, поки земля розм’якшиться від зимового морозу, але ви можете таким чином допомогти деревам перемогти літню спеку та посуху.

Моїм деревам потрібно було багато часу, щоб почати рости, і це через навантаження, які вони зазнали, коли я посадив їх у невідповідний час.

Саджайте дерева, які звичайні для вашого місця проживання

Інші можуть не поділяти цю точку зору, але на це є кілька причин.

Спочатку дерева росли у вашій місцевості, тому що вони відповідали навколишньому середовищу та всім умовам землі. З часом зручність і прагнення до ідеальних плодів взяли гору, і з’явилися щеплені сорти. Але дерева, які підходять для вашого середовища, будуть рости міцнішими та давати більші безпроблемні врожаї.

Менше шкідників і хвороб: старі фруктові дерева зазнають менше шкідників і хвороб, оскільки вони пристосовані до місцевості й не потребують адаптації до дивних шкідників. Після посадки мого фруктового саду з щепленими сортами, які страждають від багатьох хвороб, я посадив кілька традиційних дерев. Вони не страждають від жодних проблем, які мають щеплені сорти, оскільки вони не витрачають енергію, намагаючись постійно адаптуватися до умов моєї місцевості. Вони сильні і здорові.

Кращий смак: багато щеплених сортів з часом втратили смак, оскільки ними пожертвували заради інших переваг. 

Викопайте ями, розмір яких удвічі перевищує розмір кореневої кулі

Це порада, яку ви, напевно, читали раніше, але це основне правило, якого ви повинні дотримуватися. Заводячи свій фруктовий сад і висаджуючи дерева, викопайте яму вдвічі більшу за розмір кореневої кулі дерева і вдвічі глибшу.

Як я вже сказав, я посадив свої дерева влітку, і земля була твердою. Це викликало дві проблеми. По-перше, деревам було важко, а по-друге, земля була настільки твердою, що я копав лише ями такого ж розміру, як коренева куля, або трохи більші.

І мені потім довелося запхати коріння в тісну яму, яка була твердою і сухою. Усі ці дерева вижили, але перші кілька років ріст сповільнився.

Навчіться обрізати

Перш ніж проводити обрізку, слід навчитися це робити. Я намагався вчитися, читаючи та переглядаючи кілька відео YouTube. Як наслідок, я не дуже добре обрізав, і мені знадобилося кілька сезонів, щоб виправити свої помилки, коли я нарешті навчився. Якби я навчився заздалегідь, мені б не довелося чекати, щоб зробити це, коли дерева виростуть.

Знайдіть авторитетне джерело, щоб навчитися обрізати. 

Правильна обрізка забезпечує здорові і хороші врожаї дерев.

Знайте, наскільки великими виростуть ваші дерева

Я пішов, купив яблуні і посадив їх разом. Я зробив те саме з грушами, персиками, сливами та цитрусовими.

Тепер у мене є кілька дерев, які отримують багато сонця, і вони набагато вищі за інші. Передні дерева закривають сонце від менших дерев позаду, тому і плодоносять вони по-різному.

Переконайтеся, що ви знаєте, якими великими стануть ваші дерева, коли виростуть, і плануйте відповідно.

Подумайте про бджіл

Після того, як я попрацював над усіма своїми помилками, щоб зробити свій фруктовий сад максимально здоровим і врожайним, я отримував гарні врожаї фруктів протягом усіх сезонів.

На сьомому році свого саду я почав розводити бджіл. Тоді все пішло краще, ніж я міг собі уявити. Ці працьовиті запилювачі зробили стільки, що з того часу я не можу встигнути за кількістю фруктів, які  достигають.

Якби побачив, яку різницю роблять бджоли, я б спочатку поставив вулики, а потім посадив свій фруктовий сад. Таким чином, дерева отримували б користь від запилення з першого сезону.

Якщо у вас немає місця або бажання тримати бджіл, зробіть усе можливе, щоб залучити їх. Почитайте, наприклад, про квіти, які приваблюють бджіл, може допомогти.

Навчіться консервувати фрукти

Вам не обов’язково вчитися цьому, перш ніж садити фруктовий сад, але це, безперечно, допомагає. Навіть попри всі проблеми, які я зробив із своїм садом, у нас було так багато плодів за перші два роки, що багато з них даремно пропало.

Якщо ви знаєте, як консервувати ваші надлишки на ранній стадії, ви будете вже досвідчені до того часу, коли дерева будуть давати дуже великі врожаї.

Інвестуйте в садову драбину

Перші кілька років я ризикував здоров'ям і використовував стільці або стандартні драбини, щоб збирати фрукти та обрізати дерева. Зрештою я залишив високі плоди птахам і не обрізав так ефективно, як мав би.

Я вражений, що не впав з тої драбини, коли згадую це.

Спеціальні драбини для саду розроблені таким чином, щоб бути стабільними, без необхідності спиратися на щось, і зазвичай мають дуже широку основу та конструкцію триноги, щоб справлятися з нерівним і вибоїстим ґрунтом у садах.

Більшість із них має плоску верхню частину, щоб ви могли поставити кошик чи ящик, поки збираєте фрукти.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 46)

Читайте также:


ВВЕРХ