Главная : Новости

Де потрібна прописка в Україні?

, 01:43
229 860
прописка

Прописка в Україні стала електронною

Реєстрація місця проживання в Україні є однією з ключових складових інформації про особу і громадянина в нашій державі. Раніше інформація про місце проживання містилася безпосередньо у паспорті. Зараз така інформація міститься в спеціальних державних електронних реєстрах. Доступ до вказаних реєстрів повинні мати всі державні органи, проте, на практиці буває по іншому. Вимагають ще й паперову довідку.

Прописатись - це обов’язок

Правила реєстрації місця проживання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text) вказують на те, що прописка в Україні - це обов’язковий елемент особистих даних особи. Ця вимога стосується усіх без виключення громадян України та іноземців, які мають посвідку на проживання. Це означає, що держава вимагає від кожної особи, яка проживає на території України офіційно повідомити адресу свого проживання шляхом реєстрації такої інформації у визначеному порядку. 

Місце подачі документів

Порядок реєстрації місця проживання визначає, що документи для прописки подаються за місцем майбутньої прописки до Центрів надання адміністративних послуг. Там, де такі Центри відсутні - безпосередньо до місцевих рад. Тобто, документи у паперовому вигляді не можна подати по всій Україні незалежно від місця прописки. Така можливість існує лише при подачі документів у електронному вигляді через інтернет-портал “Дія” (https://diia.gov.ua/), однак, на час військового стану така послуга поки що не доступна. 

Де потрібна?

Звичайно, реєстрація місця проживання не являється лише статистичною базою даних. Її використовують різні органи в різних цілях:

  • правоохоронні органи (поліція, СБУ);
  • фіскальні органи (податкова);
  • банки;
  • соціальні установи (пенсійний фонд, соціальні установи) та багато інших установ, органів і організацій як державного так і приватного сектору. 

Де отримати?

Зважаючи на вищевказані обставини, реєстрація місця проживання є дійсно важливим правовим інструментом, причому як для держави, так і для самого громадянина. Як бачимо, прописка - це обов’язок. Але на реалізацію такого обов’язку потрібно мати право. Тобто, без житла, в якому є право прописки отримати реєстрацію неможливо. Для таких випадків існує такий сервіс як тимчасова прописка в Україні. Цей сервіс надається приватною юридичною компанією шляхом надання права на прописку у своєму житлі. Разом із вказаним правом на прописку клієнт такої компанії також отримує повний юридичний супровід процедури, а також необхідний обсяг послуг і консультацій впродовж дії договору прописки.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 62)

Читайте также:


ВВЕРХ