Главная : Новости

TV Box або Smart TV, ось у чому питання?

, 20:18
214 784
TV

Якщо ви вирішили йти в ногу з часом і обзавестися повноцінним сучасним телевізором, то виникає одне з вічних питань — що вибрати, дорогий телевізор зі Smart TV або приставку на операційній системі Android TV, яку можна підключити до дешевшого телевізора. У чому різниця між цими двома варіантами і який краще?

Плюси та мінуси телевізора зі Smart TV

Почнемо з розумного телевізора, адже саме так перекладається поняття Smart TV. По суті це телевізор, оснащений операційною системою, завдяки якій можна значно розширити його функціонал. У кожного виробника - LG, Samsung, Philips, Sony, Xiaomi і т.д. - Є своя власна операційна система. у LG - WebOS, у Samsung - Tizen. При тому, що всі вони покликані вирішувати одні й ті самі завдання, є значні відмінності в реалізації цих розумних функцій. За рахунок чого одна система краще пристосована для одного, інша для іншого. Але щоб точно зрозуміти, якою комфортніше користуватися саме вам, необхідно спробувати кожну з них на практиці, що зі зрозумілих причин нереально.

Головними мінусами телевізорів із вбудованим Смарт ТВ є відсутність на тій чи іншій платформі достатньої кількості необхідних для повноцінної роботи додатків – файлових менеджерів, медіапрогравачів, програм для трансляції екрану смартфона, ігор, відеомесенджерів тощо. А також обмежені можливості з використання пристроїв, що підключаються - мишки, клавіатури, мікрофона та інших.

Крім того, як правило, всі виробники не підтримують свої пристрої більше 1-2 років. Оновлення перестають приходити, у результаті оболонка застаріває, перестають працювати нові версії додатків, і ви не можете ними повноцінно користуватися.

В результаті часто трапляється ситуація, що через неправильно зроблений вибір при покупці Smart TV, доводиться окремо купувати ТВ приставку та не користуватися вбудованим функціоналом телевізора. Тобто виходить вигідніше було б купити телевізор без Смарт функцій і приставку до нього.

Телевізор на Android

Універсальним рішенням буде придбання телевізора не зі специфічним Smart TV від виробника, а саме під керуванням операційної системи Android. Тобто з коробки він є великим планшетом з інтерфейсом, адаптованим під керування з пульта управління. Але при цьому має всі можливості, притаманні звичайному смартфону. Тобто до нього можна підключити по Bluetooth або через USB порти будь-які сторонні пристрої, що підтримують дані інтерфейси - колонки, клавіатури, навушники, аеромиш, пульт з голосовим управлінням і так далі.

Набір різноманітних додатків при цьому також не обмежений - їх можна встановлювати як з офіційного Google Play Store, так і зі сторонніх магазинів, або взагалі зі скачуваних з форумів файлів з розширенням APK.

Оновлення системи Android при цьому будуть надходити регулярно від офіційного розробника. А встановлювати їх чи ні, вирішуватимете тільки ви самі.

Але тут постає питання технічних характеристик заліза самого телевізора. Багато виробників для здешевлення пристрою ставлять у них не надто потужні процесори, малий обсяг оперативної та вбудованої пам'яті, не оснащують модулем WiFi 5 ГГц або навпаки мережним роз'ємом для інтернет-кабелю. У результаті ми маємо телевізор з повним пакетом функцій Андроїд ТВ, але якими неможливо комфортно користуватися, так він не тягне відео у високій роздільній здатності, на ньому гальмує інтернет, немає можливості встановити багато додатків і завантажувати файли або кладе весь інтерфейс через кілька одночасно запущених програм.

Ті ж моделі телевізорів, у яких відсутні ці недоліки, коштують дуже великих грошей, і в їхній бік ви навіть не дивитеся при пошуку відповідних за ціною пропозицій.

Переваги та недоліки Smart TV приставки на Android

На відміну від телевізорів, усі приставки працюють на базі Android TV. Тому вони одночасно універсальні і позбавлені недоліків, властивих телевізорам Smart TV з операційними системами від LG, Sony, Samsung і т.д. Однак, вони мають ті самі переваги і недоліки, що і телевізори з вбудованим Андроїд, про які я говорив вище.

За ціною купити хороший телевізор на Андроїд може бути трохи дорожче, ніж простий ТВ разом з приставкою. Але ця різниця з року в рік стає дедалі меншою. Однак основною перевагою приставки перед телевізором є можливість підключити її до будь-якого нового або старого ТВ. Наприклад, ви захотіли діагональ побільше — можна досить бюджетно поміняти телевізор і підключити до нього ту саму приставку, яку використовували раніше. І налаштовувати навіть нічого знову не доведеться. Якщо вас цыкавить такий варыант, то придбати смарт бокс тв ви можете за посиланням.

З мінусів можна відзначити хіба необхідність користуватися одночасно двома пультами управління. Телевізор слухатиметься одного, а Smart TV приставка — іншого. На повноцінному розумному телевізорі цей недолік відсутній, оскільки всі функції зосереджені разом. Однак і поміняти його на іншу модель буде складніше щодо фінансів. Крім того, телевізор доведеться наново налаштовувати - підключати до інтернету, авторизуватися в обліковому записі Google, завантажувати та встановлювати весь пакет потрібних програм.

Що вибрати — Смарт-ТВ або приставку для телевізора на Android TV?

Який висновок можна зробити з усього сказаного? Що вибрати – телевізор Smart TV, Android TV чи смарт приставку?

Початківцям або тим, у кого немає зараз грошей на хороший розумний телевізор, я рекомендую купити якісну приставку на Android TV і недорогий телевізор за вашими бажаннями. Це оптимальний варіант на всі випадки життя
Телевізор зі Smart TV можна брати тільки в тому випадку, якщо повністю впевнені, що функцій, що існують у ньому, буде достатньо протягом тривалого часу використання.
Повноцінний телевізор на Андроїд варто вибирати, якщо у вас є на нього бюджет і ви точно не збираєтеся його міняти протягом найближчих кількох років.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 60)

Читайте также:


ВВЕРХ