Главная : Новости

Пройти поліграф (детектор брехні) у Львові

, 09:06
74 783
поліграф

На даному етапі розвитку поліграф є найбільш ефективним способом отримання в процесі роботи достовірної інформації.

Поліграф або детектор брехні у Львові - це спеціальний технічний засіб для проведення дослідження фізіологічних реакцій людини у відповідь на стимули (питання), що пред'являються, в даному випадку фахівець працює в рамках прикладної психофізіології.

Часто позначаючи перевірку на поліграфі використовують абревіатури ПФІ чи ПФТ, що означають психофізіологічне дослідження чи тестування.

Наша організація надає послуги з проведення психофізіологічних досліджень з використанням детектора брехні (поліграфа) у Львові та Україні.

Як і де відбувається перевірка на детекторі брехні?

Перевірка займає близько 2 годин, час проведення збільшується або зменшується в залежності від кількості питань, відповіді на які необхідно дати в результаті перевірки, загального стану самопочуття досліджуваного, від обставин, що виникли в процесі дослідження, і багато іншого.

Перед проведенням ПФІ замовник надає поліграфологу всю необхідну для підготовки інформацію (обставини, анкету, відеозапис та ін., залежно від цілей перевірки) та спільно з ним вирішує, відповіді на які питання замовник хоче отримати в рамках проведення дослідження та компетенцій фахівця, а також чи це можливо.

Під час проведення перевірки спеціаліст знайомиться з досліджуваним і розмовляє з ним про причини проведення перевірки на поліграфі, цікавиться його точкою зору, обговорює наявність медичних протипоказань до перевірки. Фахівець також розповідає про поліграф, особливості його роботи, разом із досліджуваним складає питання для проведення перевірки, і лише після цього відбувається перехід до самої процедури тестування на поліграфі. Ця розмова називається предтестової, і є важливою частиною, оскільки складені питання мають бути цілком зрозумілими досліджуваному.

Перевірка на детекторі брехні проводиться лише після підписання добровільної згоди на проведення дослідження, але навіть у цьому випадку досліджуваний має право будь-якої миті відмовитися від перевірки. Процедура записується на відеокамеру і в разі потреби матеріали можуть бути надані замовнику за додаткову плату.

Зазвичай тестування проводиться в тихому приміщенні, що провітрюється, де є можливість спокійно поговорити і сторонні звуки не турбуватимуть. Бажано проводити перевірку у денний час, оскільки до вечора багато хто почувається втомленим, але при необхідності можливе проведення перевірок і у вечірній час.

Види перевірок на поліграфі

Перевірки на поліграфі бувають трьох видів:

  1. При працевлаштуванні кандидатів працювати, виявлення проблем з алкоголем, наркотиками, азартними іграми, наявності досвіду крадіжок та інших незаконних дій, скоєних раніше.
  2. У межах розслідувань (зради, крадіжки, шахрайства тощо.), до них відносяться як внутрішні службові розслідування, і розслідування у межах кримінальних злочинів.
  3. При проведенні планових перевірок співробітників організацій (зараз це модно називати перевіркою на лояльність, сенс полягає у виявленні порушень, скоєних за час роботи в організації).

Увага! На поліграфі можна виявити лише наявність певних фактів у минулому, жоден апарат не виявляє намірів, думок і припущень. Наприклад, дізнатися, чи вкрала людина щось у минулому, можливо, але дізнатися, чи планує вона колись вкрасти — ні.

Як відбувається дослідження на поліграфі?

Після розмови фахівець закріплює на досліджуваному датчики, які фіксуватимуть фізіологічні реакції у процесі тестування. Він розповідає про те, що саме поліграф досліджує, як працює і як відбуватиметься вся подальша робота.

Спочатку проводяться так звані настановні тести, які дозволяють фахівцеві налаштувати обладнання та переконатися, що поліграф справний, та відстежує зміни психофізіології досліджуваного. Дані зміни, що зберігають свою інтенсивність і вираженість при неодноразовому поставленні питання, є ознакою його значущості.

Питання задаються кілька разів з певним часовим інтервалом і в різній послідовності, вони завжди складені так, щоб відповідь була однозначною і звучала як так чи ні.

Наприкінці дослідження фахівець завжди проводить посттестову бесіду та отримує уточнюючу інформацію з питань, що виникли.

Який ефект для бізнесу?

На даний момент поліграф все частіше використовується у великих організаціях, кількість фахівців зростає. Причина в тому, що поліграф робить величезний внесок у безпеку бізнесу та відіграє важливу роль.

Найчастіше саме поліграф дозволяє не пустити в організацію недобросовісних співробітників, які йдуть на роботу з метою продажу інформації конкурентам або колись крали у попередніх роботодавців.

Детектор брехні дозволяє дізнатися правду про махінації, що здійснюються співробітниками організації, про задіяні в шахрайських схемах співробітники та уникнути величезних збитків.

Поліграф дозволяє, наприклад, у разі зникнення майна організації знайти того, хто це зробив і, можливо, повернути вкрадене.

Поліграф не є чарівним інструментом, що може все. Необхідно розуміти, що його можливості обмежені, але за правильного використання в руках підготовленого фахівця він є ефективним інструментом, підтримки та розвитку бізнесу.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 60)

Читайте также:


ВВЕРХ