Главная : Новости

Ризики та побічні ефекти донорства яйцеклітин

, 12:09
118 1000
донорство яйцеклітини

Донорство яйцеклітин давно не є науковою фантастикою, і сьогодні цей метод активно використовується репродуктологами в усьому світі. Крім того, донорські яйцеклітини є єдиним реальним шансом для жінок, які не можуть мати дітей, завагітніти через погану якість яйцеклітини або її відсутність. Також для жінки, яка вирішила подарувати свої клітини бездітній парі, це не тільки благородна справа, а й можливість отримати гідну оплату праці.

Донором яйцеклітин може стати молода здорова жінка з гарною зовнішністю, яка має власну дитину та веде здоровий спосіб життя. Перш ніж стати донором, жінка проходить ретельне обстеження на наявність інфекційних захворювань, генетичних, неврологічних чи психологічних розладів.

Молоді жінки, які починають серйозно замислюватися про те, щоб стати донором яйцеклітин, часто задаються питанням: чи безпечно це? Чи складний процес донорства яйцеклітин? Які можливі побічні ефекти, ризики чи наслідки донорства яйцеклітин? Спробуємо розказати про донорство яйцеклітини наслідки.

В яєчниках здорової жінки щомісяця ростуть і дозрівають 1-2 яйцеклітини, які при відсутності запліднення втрачаються під час менструації. За репродуктивний період життя росте і дозріває близько 400 яйцеклітин. Відповідно до цієї ситуації донор фактично дає можливість використати деякі яйцеклітини, які їй не потрібні. Процедура вилучення яйцеклітини безболісна і доведена фахівцями до автоматизму.

Коли йдеться про донорство ооцитів, клініка намагається визначити всі можливі ризики, перш ніж жінку приймуть у програму донорства. Тому вона проходить серйозне обстеження. Якщо донор здоровий і чітко дотримується всіх рекомендацій лікаря, то ймовірність ускладнень мінімальна.

Дискомфорт і побічні ефекти при стимуляції яєчників

Деякі донори можуть відчувати незначні побічні ефекти та дискомфорт під час стимуляції яєчників. Донор яйцеклітин повинен пройти курс медикаментозної терапії, що сприяє суперовуляції, для дозрівання і виходу з фолікула відразу декількох здорових яйцеклітин жінка-донор повинна пройти курс медикаментозної терапії, що сприяє виникненню суперовуляції. Це може викликати головний біль або легку втому.

Також існує ймовірність, що побічним ефектом стимуляції яєчників може бути… вагітність. Тому донор повинен утримуватися від статевих контактів на час програми і не забувати приймати препарати для стимуляції.

Синдром гіперстимуляції яєчників

Досить рідкісним ускладненням, яке може розвинутися під час донорства яйцеклітин, є так званий синдром гіперстимуляції яєчників.
Під час стимуляції яєчники збільшуються в розмірах. Жінка може відчувати тяжкість, дискомфорт внизу живота і здуття, головний біль. Симптоми СГЯ починаються протягом кількох днів після введення овуляторної дози хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ) на етапі завершення стимуляції яєчників.

Психологічні проблеми

Психологічні проблеми, які можуть виникнути під час гормональної терапії, включають емоційні американські гірки. Цей симптом може бути рідкісним і швидко проходить після відміни препарату.

Ризики та ускладнення під час вилучення яйцеклітини та після процедури

Донорські яйцеклітини, які дозріли внаслідок контрольованої гіперстимуляції овуляції, вилучаються з яєчників для подальшого ЕКЗ в лабораторії. Ця процедура називається пункцією фолікула. Після маніпуляції жінка може відчувати сонливість, незначні болі внизу живота. Крім того, у деяких донорів може спостерігатися помірна кровотеча і підвищення температури тіла до 37,5 ° C.

При грамотній процедурі, яку повинен проводити тільки досвідчений фахівець, не може виникнути серйозних наслідків, ускладнень, кровотеч, інфекцій та інших відомих небезпек і ризиків. донорства яйцеклітин.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
4 (голосов: 48)

Читайте также:


ВВЕРХ