Главная : Новости

Посібник із купівлі мікроскопа: як вибрати правильний мікроскоп

, 16:42
38 854
мікроскоп

Мікроскоп є одним із основних лабораторних інструментів, який допомагає досліджувати предмети та зразки, які неможливо побачити неозброєним оком. Оптичний інструмент збільшує зразок у багато разів, роблячи його видимим нашим оком. Завдяки своїй здатності створювати високоякісні, чіткі та збільшені зображення зразків високої роздільної здатності мікроскопи широко використовуються в багатьох областях. Його можна застосувати в науках про життя (наприклад, мікробіології, молекулярній біології та клітинній біології), хімії, виробництві, петрології та навіть колекціонуванні монет. Для різних застосувань розроблено та доступно на ринку різноманітні мікроскопи. Кожен мікроскоп має різні характеристики, функції та робочі можливості. Таким чином, придбання мікроскопа – це карколомний процес, щоб вирішити, який купить микроскоп для робочого процесу вашої лабораторії та застосувань.

Придбання правильного мікроскопа: фактори, які слід враховувати

Оскільки мікроскопи мають різну конструкцію та застосування, певні функції та фактори допоможуть звузити ваш вибір і купить микроскоп для експерименту.

Складний чи стереомікроскоп?

Складні мікроскопи зазвичай мають 3-5 об’єктивів для збільшення об’єктів від 40x до 400x, а деякі можуть збільшити до 1600x. Таким чином, мікроскоп підходить для спостереження за крихітними організмами та клітинами, такими як бактерії, накип зі ставка, зразки крові та водні організми. Мікроскоп допомагає вникнути в деталі зразка з більшим збільшенням.

Однак підготовка зразка для складного мікроскопа вимагає тривалого часу через монтаж і часті процедури фарбування.

Стереомікроскоп має менше збільшення порівняно зі складним мікроскопом. Вони можуть збільшувати об’єкти до 5-60 разів. Однак 160-кратне збільшення можна отримати за допомогою стереомікроскопа та різних аксесуарів мікроскопа.

Завдяки меншому збільшенню стереомікроскопи придатні для вивчення більших зразків або організмів, таких як жуки, жуки, дорогоцінні камені, ґрунт, дрібні рослини та тварини. Цей мікроскоп вимагає мінімального налаштування зразка або взагалі не вимагає його, тому його також можуть використовувати маленькі діти, щоб дізнатися про роботу мікроскопа.

Тип джерела світла

Багато типів світильників приєднуються до мікроскопів, призначених для певних цілей. Нижче наведено список із чотирьох джерел світла з такими характеристиками, як тепло, термін служби лампи та точність кольору, які слід враховувати перед покупкою мікроскопа.

Світлодіод (портативні мікроскопи): він виробляє яскраве прохолодне світло без нагрівання, а також поставляється зі змінним реостатом або диммером для регулювання інтенсивності відповідно до вимог експериментів.

Галоген: він виробляє яскраве біле світло, швидко нагрівається та постачається з диммером або змінним реостатом для регулювання його інтенсивності за потреби.

Вольфрам/лампа розжарювання: забезпечує базове освітлення та поставляється в мікроскопі початкового рівня. Він забезпечує тепле біле світло та швидко нагрівається. Однак він не поставляється з системою диммера, має короткий термін служби та недорогий, але йому важко знайти заміну.

Флуоресцентне світло: воно виробляє біле світло з меншим нагріванням. Він має низький термін придатності і зазвичай спостерігається в спеціальних або епіфлуоресцентних мікроскопах. Існують також кільцеві люмінесцентні лампи, які використовуються як додаткове джерело світла зі стереомікроскопами.

Збільшення

Збільшення мікроскопа визначається двома факторами: об’єктивом і окуляром мікроскопа. Отже, щоб отримати загальну силу збільшення мікроскопа, значення цих двох факторів перемножуються.

Якість

Якість є одним із важливих факторів, на який слід звернути увагу, купуючи мікроскоп. Це в основному перевіряється з точки зору джерела світла або освітлення, конструкції та лінз, закріплених у мікроскопі.

Висновок

Мікроскопи є основними лабораторними інструментами, які допомагають у різних лабораторних процесах і аналізах. Сьогодні доступні різні мікроскопи, призначені для використання в певних цілях, наприклад для візуалізації клітин і клітинних компонентів. Купуючи мікроскоп, слід враховувати кілька факторів, особливо якщо ви хочете вибрати правильний мікроскоп.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 49)

Читайте также:


ВВЕРХ