Главная : Новости

Чи лікує сауна алергію? У яких випадках можна відвідувати парну

, 11:58
12 1239
сауна

Щоб зрозуміти, яку користь вашому організму при боротьбі з алергією може принести сауна, спершу пропонуємо ознайомитися з тим, що собою являє ця недуга.

Що потрібно знати про алергію?

Імунна система захищає організм від подразників у вигляді вивчення їх будови. На основі отриманих даних імунітет створює спеціальні антитіла для усунення вірусів та бактерій. Коли організм дає збій, він приймає за ворожу загрозу навіть такі нешкідливі речовини, як пилок рослин, фрукт, вовна тварин і т.д. Саме тоді і починається хвороба, яку ми називаємо алергією, з усіма її проявами – червоні очі, сльози, набряки і висипання, важке дихання.

Перелічені симптоми залежить від виду алергії. Це може бути: алергія на пил, харчові добавки, укус комах, лікарські препарати, поліноз і фотодерматит.

Сауни та лазні у боротьбі з алергією

Коли імунітет бореться з алергічними реакціями організм приймає весь удар на себе. У ньому утворюється безліч токсичних речовин, яких непросто позбутися. Однак упоратися з недугою можна.

Наприклад, найкращим способом боротьби з дерматитом і кропив'янкою буде відвідування саун та лазень. Як це працює? Під впливом високих температур, всі захисні сили організму мобілізуються, а функції шкіри відновлюються. Гаряча пара сприяє рясному потовиділенню та розкриттю пор. Саме через них з організму виводяться розчинені шлаки. Тобто токсини від алергенів виходять через потові залози шкіри внаслідок підвищеної температури у лазні. Завершити очищення організму можна контрастним душем. Він змиває з тіла всі шкідливі речовини та покращує стан клітин за рахунок зниження токсичного навантаження.

Сауни також мають корисну дію і на людей, які страждають від утрудненого дихання і нежиті - алергічного риніту. Вплив теплого повітря сприяє подразненню рецепторів верхніх дихальних шляхів. В результаті слизові оболонки цих шляхів краще працюють – швидко скорочуються та відкриваються знову. А набряки взагалі проходять.

Важливо! Перед тим, як піти паритися в сауну, проконсультуйтеся з лікарем. Дізнайтеся, чи можна з вашим видом алергії відвідувати подібні заклади.

Якщо у вас є бажання побудувати власну сауну, звертайтесь до спеціалістів компанії Soumisauna. Вони проведуть вичерпну консультацію, розроблять проєкт, що буде задовольняти всі ваші потреби та реалізують його в життя. Детальніше за посиланням https://suomisauna.com.ua/.

Кому похід в сауну протипоказаний?

Важливо пам'ятати про протипоказання відвідування саун і лазень. Насамперед, це стосується алергіків, які страждають на астму. Дуже вологе повітря в парній здатне викликати напад задишки та задухи. За наявності подібних захворювань дихальних шляхів дозволяється перебувати в саунах трохи більше 20 хвилин. При цьому процедуру краще розбити на 2-3 відвідини парної.

Якщо у вас тяжка форма астми, то відмовтеся від відвідування таких закладів зовсім. Дуже сухе повітря вам протипоказане. До того ж, важливо відмовитися від використання віників. По-перше, додаткове навантаження на організм і серце не принесе користі. А, по-друге, запах розпареного листя віників може ще більше нашкодити. Це стосується й трав'яних есенцій. Аромат таких відварів також сприяє нападу задухи.

Роль трав'яних рослин та віників в саунах

Лазня при алергії може принести ще більше користі, якщо ви будете застосовувати при купанні відвари зі спеціальних трав. Але це стосується лише тих випадків, коли люди не мають алергії на трав'яні рослини. Для того щоб у цьому переконатися, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем.

Якщо ви точно знаєте, що трави та квіти не заподіють вам шкоди, ознайомтеся з переліком рослин, цілющі речовини яких потрапляють у легені з парою, позбавляють організм від подразників і надають лише позитивний вплив на здоров'я.

Ефекти різних відварів для сауни та лазні:

  • Таволга. Лікувальний розчин відмінно знімає неврологічні симптоми алергії: запаморочення, непритомність.
  • М'ята. Рослина, яка стимулює роботу мозку, розширює дихальні шляхи та усуває алергічну нежить. Крім того, м'ята лікує такі симптоми як здуття, спазми живота при харчовій алергії. Відвар сприяє покращенню травлення.
  • Відвар із деревію бореться з кропив'янкою та дерматитом. Запалення та тріщини загоюються, а шкіра стає м'якою. Крім лікування шкірних захворювань, трава позитивно впливає на процес обміну речовин при алергії на продукти.
  • Екстракт валеріани за наявності алергії зміцнює серцево-судинну систему та заспокоює нерви.

Щоб створити ефективний розчин, задійте відразу кілька компонентів. Відсипте потрібну кількість суміші рослин і викладіть у спеціальну ємність з емальованим покриттям. Потім додайте до складу окріп і поставте посуд на вогонь.

Для ефективної дії розчину важливо дотримуватись потрібних пропорцій. На 3 літри рідини береться 100 г сухої суміші. Після закипання відвар повинен настоятись протягом 10 хвилин. Охолодивши його, процідіть через марлю. Пам'ятайте, що екстракт залишається цілющим лише перші 2 дні, якщо він зберігатиметься у темному та прохолодному приміщенні. Отриманий відвар підкидають на гарячі канали банної печі.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
4 (голосов: 66)

Читайте также:


ВВЕРХ