Главная : Новости

Що таке простатит?

, 01:16
117 561
простатит

Простатит - це запалення передміхурової залози. Простатит може бути спричинений бактеріальною інфекцією, але також може бути викликаний неінфекційними факторами. Симптоми простатиту можуть охоплювати біль у ділянці таза, утруднене сечовипускання, часте і болюче сечовипускання і хворобливу еякуляцію. Для лікування цього захворювання існують медикаментозні, наприклад Фертіпрост, і немедикаментозні методи лікування.

Простатит визначається як більш-менш болісне запалення передміхурової залози. Найчастіше його походження неінфекційне і симптоми можуть зберігатися. Простатит може чинити сильний вплив на комфорт життя, проте існують різні медикаментозні та немедикаментозні методи лікування для полегшення болю й дискомфорту.

Визначення: що таке простатит?

Простатит - це запалення передміхурової залози. Простата - це чоловіча залоза, розташована під сечовим міхуром, яка виконує функцію вироблення простатичної рідини, що входить до складу сперми. Іноді може трапитися так, що простата болюча, запалена й опухла, це називається простатитом. Простатит може бути гострим або хронічним. Простатит може мати інфекційне походження. Як правило, простатит в основному вражає молодих чоловіків, хоча він може вражати чоловіків будь-якого віку.

Що спричиняє гострий або хронічний простатит?

Існує два типи простатиту: інфекційний простатит, пов'язаний із бактеріальною інфекцією, і неінфекційний простатит. Інфекційний простатит може бути гострим або хронічним. Гострий інфекційний простатит часто пов'язаний з бактеріями із сечового міхура або крові. Хронічний інфекційний простатит часто слідує за доброякісною гіперплазією передміхурової залози. Простатит також може мати запальне походження. Найчастіше простатит буває хронічним і не інфекційного походження (його причина поки що не відома), його ще називають синдромом хронічного тазового болю. Існують різні фактори ризику простатиту, серед яких ми знаходимо ваду розвитку сечовивідних шляхів,

Які ознаки, симптоми та біль запаленої простати?

Якщо деякі простатити повністю безсимптомні, простатит може викликати більш-менш сильний біль. Біль зазвичай локалізується між мошонкою і промежиною, може іррадіювати в поперекову ділянку, а також вражати статевий член або яєчка. Під час сечовипускання можуть відчуватися пекучі болі. Іноді можуть посилюватися позиви до сечовипускання. Простатит також може спричинити відчуття переповнення сечового міхура. Гострий бактеріальний простатит може спричиняти інші симптоми, такі як лихоманка, озноб або запалення структур, таких як придатки яєчка, що називається епідидимітом. Може статися так, що кров присутня в сечі або в спермі. Еякуляція може бути утруднена і болюча.

Як діагностувати інфекцію простати?

Спочатку лікар проведе опитування та пальцеве ректальне дослідження, щоб оцінити розмір простати, а також її чутливість. Для перевірки інфекційного походження простатиту можуть бути призначені аналізи крові та сечі (урокультура). Також може бути призначений тест на специфічний антиген простати.

Іноді від лікаря може знадобитися призначення медичних візуалізаційних обстежень, таких як УЗД або МРТ (магнітно-резонансна томографія).

Які можливі ускладнення простатиту?

Без лікування простатит бактеріального походження може призвести до утворення гною в простаті. Якщо бактеріальну інфекцію не лікувати, вона може поширитися на інші частини тіла і викликати сепсис. Простатит може порушити ерекцію і ускладнити статеве життя. Простатит також може порушувати дефекацію, що може призвести до закрепів. Невилікуваний простатит може перешкоджати нормальному сечовипусканню, важливо швидко звернутися до лікаря в разі повного блокування функції сечовипускання.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
4 (голосов: 58)

Читайте также:


ВВЕРХ