Главная : Новости

Проблеми зі зливом у пральній машині: Причини, рішення та способи усунення

, 12:21
54 310
злив у пральній машині

Проблеми з водопровідною системою

Якщо вода успішно викачується з пральної машини, але потім виливається з труби зливної підставки або накопичується у ванні, то проблема, швидше за все, полягає в традиційному засміченні зливного отвору. Оскільки дрібні волокна тканини регулярно змиваються через систему, засмічення зливних труб, в які зливається вода з пральної машини, є поширеним явищем. Засмічення зливу призводить до того, що вода потрапляє назад у стояк і проливається на підлогу. Прочищення засміченого зливу зазвичай вирішує проблему.

Зливний шланг пральної машини опускається приблизно на два фути в каналізаційну трубу. (У деяких машинах зливний шланг може бути просто закріплений на боці ванни, хоча це не є поширеною практикою, особливо у нових моделях). Звідти вода потрапляє у зливний сифон. Засмічення може бути або в цьому сифоні, або далі по зливній лінії.

Щоб визначити, де знаходиться засмічення, спочатку наповніть пральну машину водою. Встановіть диск у положення віджимання/зливу і приготуйтеся до зливу води. Розташуйтеся так, щоб бачити зливну трубу, але при цьому мати доступ до циферблата пральної машини. Спостерігаючи за трубою, ви намагатиметеся визначити, скільки часу знадобиться воді, щоб піднятися і вийти зі зливної труби.

Примітка: Будьте готові зупинити злив води з пральної машини в будь-який момент.

Якщо пральна машина зливає воду за кілька секунд, то засмічення, ймовірно, дуже близьке, і його можна усунути за допомогою невеликої зливної змійки, опущеної вниз через стояк. Можливо, вам навіть вдасться прочистити його за допомогою невеликої змійки, керованої вручну.

Якщо злив затримується на деякий час, це означає, що засмічення знаходиться на деякій відстані вниз по каналізаційній трубі, можливо, навіть за зливним сифоном. У цьому випадку вам потрібно буде використати середню зливну змійку через прочищення, щоб прочистити засмічення.

Більшість людей не мають у своєму розпорядженні зливних змійок, необхідних для усунення подібних засмічень. На щастя, їх можна орендувати погодинно в магазинах товарів для дому та прокату інструментів, якщо ви вирішили зробити це самостійно. Часто за пральною машиною є штуцер для прочищення, який можна використати для витягування зливних труб.

Проблеми з приводним ременем

Насос приводиться в дію приводним ременем, який обертається навколо шківів у нижній частині двигуна пральної машини. Якщо ремінь пошкоджений або нещільно прилягає до шківів, пральній машині буде важко зливати воду або вона взагалі не буде зливати воду. Щоб виправити це, потрібно перевернути машину на бік, щоб оглянути ремінь. Домовласники можуть зробити це самостійно, хоча багато хто воліє, щоб ремонт такого рівня виконував фахівець.

Проблеми з перемикачем кришки

Під кришкою або дверцятами пральної машини знаходиться невеликий пластиковий вимикач, який визначає, коли дверцята зачинені, щоб машина могла працювати. Якщо цей перемикач несправний, машина може неправильно зливати воду. При відкритих дверцятах і працюючій машині натисніть на вимикач рукою і прислухайтеся до клацання. Якщо ви його не почуєте, можливо, вимикач потребує заміни.

Проблеми зі зливним насосом

Якщо ви чуєте, як працює насос, але він звучить так, ніби працює з зусиллям, можливо, шматок тканини або інший предмет перешкоджає роботі механізму насоса. Щоб усунути цю проблему, потрібно вимкнути машину і злити воду, а потім зняти панель пральної машини, щоб оглянути водяний насос. Насос може бути засмічений, або засмічення може бути в гофрованій трубці, яка веде до насоса.

Більшість насосів мають знімні кришки, і всередині ви знайдете фільтруючу сітку на насосі. Якщо ця сітка забита сміттям, її очищення і повторне збирання насоса, швидше за все, вирішить проблему.

У пральних машинах з верхнім завантаженням насос зазвичай розташований на задній панелі машини; у пральних машинах з фронтальним завантаженням він зазвичай знаходиться на передній панелі, під дверцятами. Видаліть видимі ворсинки з фільтрувальної сітки та промийте її у воді. Також перевірте крильчатки насоса і переконайтеся, що вони вільно обертаються і не затиснуті будь-якими перешкодами. Знову встановіть насос і кришку, а потім протестуйте машину.

Якщо насос не видає жодного шуму під час роботи, або якщо ви не виявили жодних перешкод у насосі чи зливному шлангу, можливо, ваш водяний насос вийшов з ладу і його потрібно замінити. Зазвичай цим займається фахівець з ремонту побутової техніки, хоча кваліфікований домовласник може замовити деталь і виконати заміну.

Проблеми зі зливним шлангом

Якщо ви чуєте, як працює насос пральної машини, але вода з неї не виходить, найімовірніше, гумовий зливний шланг, що йде від задньої стінки машини до зливної труби або ванни, забився волокнами білизни. Іноді це може статися після прання таких речей, як килими, на яких може залишитися багато волокон тканини, або якщо зливний шланг перетиснутий. Якщо шланг засмічений, це може перешкоджати відкачуванню води з машини.

Щоб перевірити це, зніміть зливний шланг, приєднаний до пральної машини, і переконайтеся, що він чистий. Простий спосіб перевірити чистоту зливного шланга - продути його повітрям. Якщо ніщо не перешкоджає зливній трубці, проблема, швидше за все, полягає в насосі пральної машини. Якщо шланг зношений або сильно перекручений, заміна шланга може покращити здатність машини відкачувати воду.

Причини, чому пральна машина не зливає воду

Перш за все, обов'язково зверніться до інструкції з експлуатації вашої пральної машини. У розділі з усунення несправностей ви можете знайти рекомендації щодо ймовірних причин проблем зі зливом води. Деякі сучасні пральні машини відображають коди помилок, які допоможуть вам визначити проблему. Якщо це не допомогло виявити проблему, поспостерігайте за пральною машиною під час одного з циклів зливу води. Спостерігаючи за роботою машини, ви, ймовірно, виявите одну з наступних проблем:

  • Засмічення гумової зливної трубки, що веде від пральної машини до зливного патрубка
  • Засмічення фільтра або крильчатки водяного насоса
  • Механічна несправність водяного насоса
  • Ослаблений або обірваний приводний ремінь
  • Несправний вимикач кришки
  • Засмічення зливної системи

Проблеми зі зливом води в пральній машині поділяються на дві категорії: або вода не зливається з самої машини, або вода виходить з машини, але не може належним чином стікати через зливні труби. Щоб змусити стоячу воду витекти з пральної машини, найпростіший, але нудний спосіб - це злити її під заставу, або ж ви можете дозволити зливному шлангу зробити цю роботу за вас.

Деякі специфічні проблеми можуть спричинити ці загальні проблеми, і їх діагностування може бути непростою справою. Наприклад, якщо ваша пральна машина не повністю віджимає воду, а одяг все ще мокрий, це може бути ознакою того, що зливний насос засмітився або зламався. Деякі проблеми ви можете вирішити самостійно, в той час як інші, швидше за все, потребують виклику майстра з ремонту побутової техніки.

Якщо ж у вас проблема зворотня, і ваша пральна машина не набирає воду, тоді раджу почитати ось цю інструкцію https://novynarnia.com/2023/08/07/pralna-mashina-lg-ne-nabiraye-vodu-prichini-ta-rishennya/.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
3 (голосов: 41)

Читайте также:


ВВЕРХ