Регбилиг ў Ужгарадзе зборная Украіны са зборнай Сербіі - квіты

Жорсткія стыкі, адрэналін, дынаміка, неверагодныя хуткасці і ўсплёск эмоцый. на стадыёне «Спартак» было па-сапраўднаму горача. У Ужгарадзе згулялі цэлых два паядынкі зборныя Украіны і Сербіі па регбилиг. У пятніцу Украінскі жонка вырвала перамогу "на зубах". Хоць і пачАтока і і ў рэшце рэшт, большасць гульнявога часу зборная Сербіі дзейнічала больш актыўна і вастрэй. Гэта пидтриверджував і лік на табло. Яшчэ ў стартавым адрэзку яны вырвалася наперад. Патроху ўкраінскія рэгбіста прыстасаваліся да ўмоў і суперніка і пачалі набываць свае акуляры. Але першая палова гульні была за гасцямі. У другім тайме каманды прадэманстраваліНе менш відовішчную гульню. У заўзятараў ад убачанага (жорсткія стыкі) ледзь вочы на ??лоб НЕ вылазілі. У другой палове гульні зборная Украіны за кошт падтрымкі мясцовых заўзятараў здолела пераламаць ход гульні. У выніку, атрымала перамогу - 34:32 на карысць ўкраінскай каманды, у складзе якой, дарэчы, выступалі некалькі Ужгородского спартсменаў.Чытайце таксама: У Ужгарадзе спаборнічаюць наймацнейшыя гімнасткі краіны А вось, ужо ў другім матчы сербы цалкам паквітацца за паражэнне шматдзённай даўнасці. Ужо з першых хвілін было заўважна: настроены яны рашуча. У ўкраінскіх рэгбіста атрымлівалася далёка не ўсё. Асабліва цяжка атрымаць індывідуальныя прабегі. На працягу першай паловы гульні і да яе канца зербськи рэгбіста ўпэўнена валодалі ініцыятывай. На перапынак каманды пайшлі пры ліку 0:10 на карысць гасцей. У другой палове гульні Украінцы хоць і стараліся змяніць непрыемную для сябе сітуацыю, але лік быў нязменным. Ба-наадварот: сербы пайшлі ў адрыў і бліжэй да завяршэння матчу вялі ў ліку 0:18. Аднак апошняе слова было за гаспадарамі поля.Яны зарабілі свае першыя ачкі. На жаль, толькі прэстыжу. Адбылося гэта на апошняй хвіліне і аб аднаўленні інтрыгі ў матчы не было чаго і думаць. У выніку, 04:18 на карысць сербскіх спартсменаў, якія змаглі ўзяць рэванш у суперніка. Навіны Закарпацця - «Карпацкай аб'ектыў» Пра гэта паведаміў