Винничанин Андрэй Чарняўскі заняў VI месца ў чэмпіянаце свету па веласпорце-трэк сярод юніёраў

З 19 па 25 жніўня ў. Астана адбыўся чэмпіянат свету па веласпорце-трэк сярод юніёраў, дзе ганаровае VI месца заняў винничанин Андрэй Чарняўскі. Акрамя таго, у г .. Днепропетровск 24-29 жніўня адбыўся чэмпіянат Украіны па бадмінтоне сярод юніёраў 1999.н. Бронзавую ўзнагароду са спаборніцтваў прывезла винничанка Ліза Мікалаева. Таксама паспяховымі для винничан былі і спаборніцтвы Кубка Украіны па самба сярод юнакоў і юніёраў у Сумах (у перыяд 26-28.08.2015р.). Пераможцамі сталі Сава Побижецький (сярод юнакоў) і Максім Такарчук (сярод юніёраў), а М. Палішчук атрымаў бронзу. У раздзеле «баявое самба» сярод юніёраў едзначилися Пётр Давыдзенка (I месца) і Сяргей Вялічка (III месца). Пра гэта паведамілі ў Вінніцкай Ога