Луцк: уладальнік Суперкубка горада 2015 - Марадь

У рамках святкавання Дня фізічнай культуры і спорту ў нашым горадзе, у суботу, на стадыёне Усходнееўрапейскага нацыянальнага універсітэта імя Лесі Украінскі, адбыўся паядынак розыгрышу Суперкубка горада Луцка па футболе сярод аматарскіх каманд. Барацьбу за новы пераходны прыгажун кубак вялі чэмпіёні ўладальнік Кубка горада сезону 2014 каманды Марадь і Ніка Ветэран-Лучэску. Абедзве каманды з першых хвілін гульні паказвалі хуткі, камбінацыйны футбол. Гледачы ўбачылі прыгожыя камбінацыі, дакладныя ўдары і майстэрню гульню варатароў. Першая палова гульні не стала выніковай для каманд. З нічыёй - 0: 0 каманды сышлі на перапынак. А галоўныя падзеі ружцягнуліся ўжо ў пачатку другой паловы гульні. Ветэраны больш валодалі ініцыятывай, іх атакі былі вастрэй і як вынік - адкрылі лік на 48 хвіліне. Гол забіў гуляючы трэнер каманды Васіль Каханоўскі. Прапушчаны гол стрепенув марадивцив і яны перайшлі ў наступ. Праз пяць хвілін Віталь Бандарук зраўняў лік. Гульня набыла яшчэ большую гаСтрот, атакі сталі больш частымі. Адна з такіх нападаў на 59 хвіліне завяршылася голам у выкананні гульца Марадь Андрэя Бойка, які і стаў пераможным для яго каманды. Таму уладальнікам супэркубка горада Луцка 2015 стала каманда Марадь. На ўрачыстым закрыцці капітан каманды Марадь Уладзімір Журибида з рук старшыні камітэта па фізічнай культуры і спорце ЛуМацельскі гарадскога савета Юрыя Валынца атрымаў кубак, дыплом пераможцы, а гульцы - медалі. Таксама арганізатары вызначылі і ўзнагародзілі дыпломамі і прызамі лепшых гульцоў матчу - Секунду Сергія (Марадь) і Матвійчук Пятра (Ніка Ветэран-Лучэску). У завяршэнне гульні ўдзельнікі зрабілі фота на памяць. Арганізатары матчу і гульцы выказваюць словы падзякі ТМ"Чырвоная каліна" (дырэктар Леанід Рыбачок) за прадстаўленую спонсарскую дапамогу. Пра гэта паведамілі ў Луцкам гарадскім савеце