У камандным заліку чэмпіянату Украіны па веласіпедным турызме зборная каманда Вінніцкай вобласці заваявала залатыя медалі

Чэмпіянат, які прынёс каманднае «золата» Вінніцкай спартсменам, праходзіў 1-5 кастрычніка ў. Вижница Чарнавіцкай вобласці. Яшчэ адна перамога винничан ць ўсеўкраінскі спаборніцтвах: 2-4 кастрычніка ў Шостка Сумскай вобласці ў фінале Кубка Украіны па лыжаролерах спартсмен з горада Бар, майстар спорту Украіны па лыжным спорце, член Нацыянальнай зборнай каманды краіны Алег Йолтуховский атрымаў дзве сярэбраныя ўзнагароды спаборніцтваў на дыстанцыях 5 і 15 км. У гэтыя выхадныя ў г .. Львоў адбыўся адкрыты чэмпіянат Украіны па каратэ кіакушынкай сярод моладзі, які стаў асноўным этапам адбору ў складзборнай каманды Украіны для ўдзелу ў чэмпіянаце Еўропы па кіакушынкай каратэ сярод юнакоў, дзяўчат і моладзі (30.11-01.12.2015 г .., г .. Катавіцэ, Польшча). У спаборніцтвах прынялі ўдзел 17 каманд (210 удзельнікаў) з 14 абласцей Украіны, у тым ліку жыхары, якія атрымалі 7 медалёў рознай вартасці. Для аматараў хакея на траве сапраўдным святам стаў II тур чемпионату Украіны па гэтаму віду спорту сярод мужчын, які адбыўся 1-5 кастрычніка ў. Ваўкавыск. І месца заваявала каманда ¬ «ГКС-ШВСМ» (трэнер Павел Мазур). У спаборніцтвах прынялі ўдзел 176 спартсменаў, 9 каманд. Нядаўна ў Харкаве завяршыўся 5 этап Кубка Украіны па стральбе стэндавай. Сярэбраны медаль сярод юніёраў спаборніцтваў заваяваў винничанин Ігар Васіленка, абронзавая ўзнагароды ў Данііла Янцавічы. Нядаўна ў м. Одеса адбыўся Кубак Еўропы па каратэ Годзю-рю; Артур Лебедовський заваяваў I месца; Аляксей Лапчевський - II месца; Ігар Гунько - I, II і I ў камандным заліку. У Швецыі завяршылася юнацкая ліга Еўропы па кулявой стральбе. Спартсмен з г .. Ваўкавыск Багдан Кірыленка заваяваў залаты медаль гэтых престижних міжнародных спаборніцтваў. Пра гэта паведамілі ў Вінніцкай Ога