На Тернопольщине ўзнагароджаны пераможцы турніру па баскетболе за кубак Рамана Гралюк

Баскетбольны турнір прымеркаваны памяці ’ памяці героя пажарнай аховы вобласці Рамана Гралюк адбыўся 30 лістапада ў Цярнопалі. На працягу п ’ пяці дзён права валодаць пераходным кубкам імя героя-огнеборцы змагаліся старшакласнікі агульнаадукацыйных школ обласногу цэнтр. У фінале спаборніцтваў першае месца занялі навучэнцы школы № 17. Юныя спартсмены школ № 10 і 14 занялі другую і трэцюю прыступкі п ’ пастамента. Пераможцы і прызёры спаборніцтваў атрымалі ўзнагароды, граматы і каштоўныя падарункі. Такі турнір праводзіцца ўжо 19 гадоў запар. У гэтым годзе яго арганізатарамі сталі Тэрнопальскай гарадскі аддзел упраўніцтва дзяржаўнай службы Украіны па надзвычайных сітуацыях ў Цярнопальскай вобласці, кіравання сем ’ сям'і, моладзі і спорту гарадскога савета і адміністрацыя агульнаадукацыйнай школы №10.