Жытомірскае паліцэйскія выйгралі Кубак гарадскога галавы па футзале

Абгуляўшы ў фінальным матчы каманду ДСНС, каманда Галоўнага ўпраўлення Нацыянальнай паліцыі ў Жытомірскай вобласці стала ўладальнікам Кубка мэра па футзале сярод каманд сілавых структур. Кубак гарадскога галавы па футзале працягваўся на працягу 3 дзён - 1-2 і 4 сьнежня 2015 г. Упродл першых двух гульнявых дзён каманды ў групах вызначалі наймацнейшых, пасля чаго першых дзве каманды кожнай з груп сустрэліся ў паўфіналах турніру. Пераможцамі сваіх груп сталі каманды: у групе А - ГУНП і ЖВИ, у групе В - ДСНС і каманда Пагранічнай службы. У першым паўфінальным матчы каманда ГУНП абыграла памежнікаў з лікам 4: 0, а ў иншому ДСНС адолела ЖВИ ім. С. П. Каралева з лікам 5: 2. Нягледзячы на ??паразу ў паўфінальным паядынку, гульцы ЖВИ сталі бронзавымі прызёрамі турніру, разграміўшы ў матчы за трэцяе месца памежнікаў з лікам 10: 1. Фінальны матч, у якім сустрэліся даўнія супернікі - каманды ГУНП і ДСНС, цалкам апраўдаў статус фіналу турніру. Гульцам ДСНС двойчы даводзілівось адыгрывацца і як вынік на перапынак каманды сыходзілі з лікам 2: 2. У другім тайме паліцэйскія зноў двойчы паразілі вароты суперніка, на што гульцы ДСНС адказалі толькі ў канцы матчу - 4: 3. З рук першага намесніка Жытомірскага гарадскога старшыні Дзмітрыя Ткачука, капітан каманды ГУНП Вадзім Сілецкі атрымаў Кубак і камандны дыплом. Гульцы переможця і прызёраў турніру былі ўзнагароджаны медалямі і дыпломамі ад Упраўлення па справах сям'і, моладзі і спорту і Жытомірскай федэрацыі футзала. Раман Буравский