Работнікі Упраўлення паліцыі аховы Закарпацця згулялі сяброўскі футбольны матч

У дзве каманды сфармаваліся афіцэры паліцыі аховы, сумесна нясуць службу па ахове грамадскага парадку. Футбольны сезон адкрылі сяброўскай нічыёй. У паядынку на полі сустрэліся маёры, капітаны, лейтэнанты, а вароты адной з каманд абараняў начальнік упраўленняя паліцыі аховы вобласці палкоўнік паліцыі Андрэй Літоўчанка. - Мы часта пасля працы сустракаемся на футбольным полі. Сяброўскія турніры ўжо сталі добрай традыцыяй, - распавёў Андрэй Літоўчанка. - Мы адкрылі зімовы сезон, а гэта значыць, што з адкрытага поля перайшлі ў спартзалу. Шмат хто з нас любіць футбол, гэта гульня, якая не толькі дазваляе маяимати сябе ў добрай фізічнай форме, але і гуртуе і вучыць працаваць у камандзе. Каманды праваахоўнікаў пачалі паядынак узважана, не спяшаючыся ісці наперад вялікімі сіламі, каб адкрыць рахунак. Але, тым не менш, першы мяч у вароты адной з каманд быў забіты ўжо на чацвёртай хвіліне. Футбалісты абедзвюх каманд максімальна сканцэнтраваліся на прароне, імкнучыся не дазволіць стварыць небяспечныя моманты ля варот. І на працягу першага тайма на поле дружалюбнага паядынку некалькі вострых нападаў мелі месца. Скончылі гуляць першую палову матчу з лікам 6: 5. І ўжо ў другім тайме каманды выраўнялі рахунак. - Ужо і ня спадзяваліся адыграцца, бо каманда супернікаў апынулася дзіўна моцнай.Аднак для мяне не важна, хто перамог, важна, што мы знайшлі час для сустрэчы, - адзначыў лейтэнант паліцыі, камандзір узвода РПО Васіль Микульця. Варта адзначыць, нягледзячы на ??тое, што матч быў таварыскім, барацьба паміж камандамі была насычанай - некалькі кутніх, адзін пенальці. Аднак усё адбывалася ў станоўчай і сяброўскай атмасферы. А перамагласяброўства. Кіраванне паліцыі аховы у Закарпацкай вобласці