Ровенская вобласьць: юныя спартсмены-прыкладнікоў Ровенскай заваявалі пятае агульнакаманднае месца на Чэмпіянаце Украіны па пажарна-прыкладным спорце

З 26 па 27 сакавіка на базе спартыўнага комплексу Галоўнага ўпраўлення ДСНС Украіны ў Вінніцкай вобласці праходзіў Чэмпіянат Украіны па пажарна-прыкладным спорце ў закрытых памяшканнях сярод юнакоў. У зменАган прынялі ўдзел каля 100 спартсменаў – гэта 14 каманд з усіх рэгіёнаў Украіны. Зборныя юных спартсменаў-прыкладнікоў былі прадстаўлены трыма узроставымі групамі. Ровенскую вобласць на Чэмпіянаце прадстаўляла каманда, у склад якой увайшлі юныя спартсмены: Іван Дзям'ян ’ Янчук, Антон Тамашэўскі, Арцём піра, Іван Шмулига, ДзмітрыйШвирид і Віталь Шарамета. На працягу двух дзён юнакі спаборнічалі ў двух відах: пад'ём па штурмавой лесвіцы ў акно другога і трэцяга паверха вучэбнай вежы, пераадоленне стометровай паласы з перашкодамі. Так, у першы дзень спаборніцтваў у ўздыме па штурмавой лесвіцы ў акно другога паверха вучэбнай вежы другое месца заваяваў Іван Дем ’ Янчук з результаты 7,99 сек. Другі дзень таксама прынёс у скарбонку вобласці яшчэ адзін сярэбраны медаль, а менавіта ў пераадоленні стометровай паласы з перашкодамі другое месца заняў Антон Тамашэўскі з вынікам 20,69 сек. Па выніках спаборніцтваў пераможцамі Чэмпіянату стала зборная каманда Івана-Франкоўскай вобласці, срэбра заваявала Валынская вобласць, бронзу&Ndash; Мікалаеўская вобласць. Жыхары годна змагаліся, дзякуючы жаданні і прыкладання намаганняў кожнага спартсмена, сярод іншых годных супернікаў здолелі дасягнуць добрых вынікаў, заваяваўшы п ’ пятае агульнакаманднае месца. ДУ ДСНС Украіны ў Ровенскай вобласці