На Тернопольщине Сцяпан Барні павіншаваў удзельнікаў чэмпіянату па лёгкай атлетыцы

Вясновы чэмпіянат вобласці па лёгкай атлетыцы сярод каманд дзіцяча-юнацкіх спартыўных школ і дарослых спартсменаў адбыўся ў Цярнопалі 18-19 красавіка. У спаборніцтвах узялі ўдзел 14 аддзяленняў лёгкай атлетыкі ДЮСШ. Тернополя і раёнаў, а таксама 9 каманд сярод дарослых. Очильніч вобласці Сцяпан Барні павіншаваў удзельнікаў чэмпіянату падчас урачыстага адкрыцця. «Мы маем магчымасць назіраць прыклад маладых спартсменаў, якія ўпэўнена ідуць да перамогі, - адзначыў Сцяпан Барні. - Менавіта спорт выхоўвае ў нас ўстойлівы характар ??і цягавітасць. Фарміраванне здаровай нацыі - важная перадумова станаўлення магутнасці дзяржавы. Тамумы актыўна падтрымліваць ініцыятывы правядзення спартыўных мерапрыемстваў і ў далейшым ». Па выніках спаборніцтваў у камандным заліку сярод дарослых перамогу атрымала каманда горада Цярнопаля. Сярод каманд ДЮСШ першае месца заваявала каманда ОДЮСШ «Колас». Сярод дасягненняў атлетаў на спаборніцтвах варта адзначыць ўсталяванне рэкорду вобласці ў штурханні ядра сяродюнакоў гадаванца Бучачской ДЮСШ Івана Карюка (трэнер - Іван Чуба). Рэкорд, усталяваны атлетам - 18,63 м дазваляе яму прыняць удзел у чэмпіянаце свету сярод юнакоў, які адбудзецца ў Калумбіі. Адносна іншых асабістых вынікаў спаборніцтваў сярод дарослых спартсменаў, у бегу на 100 м перамог выхаванец ШВСМ Алег Данілюк (трэнер - Васирук М.С.)На гэтай жа дыстанцыі сярод жанчын пераможцай стала Марыя Хрому (ОДЮСШ «Колас», трэнер - Гавроньскі Н.Я.). У бегу на 400 метраў першае месца заваяваў Уладзімір Допта з часам 52,4 з (ОДЮСШ «Колас», трэнер - Васирук М.С.). На дыстанцыі 800 м пераможцам стаў Руслан Данька з (ШВСМ, трэнер - Стефанишина А.В.). У спартыўнай хадзе лідзіравала Русалина повойрознюк, у скачках у вышыню лепшы вынік паказаў Віктар ворк (ОДЮСШ «Колас», трэнер - Кармелюк А.Ц.), у скачках у даўжыню заваяваў Сяргей Крук (ШВСМ, трэнер - Васирук М.С.). Пераможцаў чэмпіянату ўзнагародзілі граматамі і кубкамі дэпартамента сям'і, моладзі, фізічнай культуры і спорту Тэрнопальскай аблдзяржадміністрацыі. Пра гэта паведамілі ўТэрнопальскай аблдзяржадміністрацыі