За тыдзень спартсмены Вінніцкай прынялі ўдзел у 7 ўсеўкраінскі спаборніцтвах і ў двух - міжнародных (+ фота)

У перыяд з 20 па 26 ліпеня гэтага года спартсмены Вінніцкай прынялі ўдзел у 7 ўсеўкраінскі і 2 міжнародным мерапрыемствах. Пра гэта паведамілі ва ўпраўленні па справах сям'і, моладзі і спорту аблдзяржадміністрацыі. Так, на працягу чатырох дзён, да 22.07.2015 ў с. Мигия Мікалаеўскай вобласці адбыўся чэмпіянат Украіны па вяслярным слаламе сярод моладзі да 23 гадоў. У спаборніцтвах прыняла ўдзел зборная каманда Вінніцкай вобласці, якая стала чэмпіёнам спаборніцтваў сярод 10 каманд - абласцей дзяржавы. 2015/07/25 на аэрадроме г .. Калінаўка быў праведзены II этап чэмпіянату Украіны па аўтамабільным спорце - Дрифтинг. У спаборніцтвах прынялі ўдзел дрыфтары з розных гарадоў Украіны: Кіева, Харкава, Адэсы і Вінніцы. Пераможцам у парных заездах стаў адэсіт Дзмітрый Іллюк. А на наступны дзень тут адбыўся I этап чэмпіянату Украіны па дрэг - рэйсінгу. З 22-26.07.2015 ў Адэсе прайшоў ўсеўкраінскі турнір па боксе сярод мужчын памяці С. Трестина. Пераможцамі спаборніцтваў зталі вучні Вінніцкай ШВСМ Аляксандр Грэчка і Васіль Рыбалка. Сярэбраныя медалі ва Уладзіслава Міхайлава і Эдуарда Рыбака. З 23-26.07.2015 у Лубны Палтаўскай вобласці быў праведзены чэмпіянат Украіны па спартыўным радиоориентування. Зборная Вінніцкай заваявала бронзавыя ўзнагароды чэмпіянату з 11 каманд-абласцей дзяржавы. Спартсмены заваявалі 23 медалі рэзного гатунку. Чэмпіёнамі спаборніцтваў сталі Аляксандр Марчук, Анастасія Зяленская, Багдан Гевчук і Яўген Безверхний. У нядзелю, 26 ліпеня ў. Ваўкавыск старував ўсеўкраінскі баскетбольны турнір сярод мужчынскіх каманд, прысвечаны памяці прафесара Когана Б.Й, які завершыцца 28 ліпеня. А вось 24 ліпені Ваўкавыск прымала велапрабег у гонар грузінскага ўело-вандроўцы Дж.Лежавы, у якім прыняў удзел грамадзянін Грузіі Надар Берыдзэ. Кіраванне спрыяла ў правядзенні мерапрыемства. З перамогай спартсмены краю прыехалі і з міжнародных спаборніцтваў. Так з 21 па 26 ліпеня ў. Марыбор (Славенія) адбыўся чэмпіянат Еўропы па кулявой стральбе. 4 месца сярод юніёрак заняла винничанка Святлана Огер ў стральбе з вінтоўкі, а Багдан Кірыленка заняў 6 месца ў стральбе з пісталета сярод юніёраў. Удзельнічалі жыхары і ў Чэмпіянаце Еўропы па хакеі на траве сярод мужчын («Трофі»), якія адбываліся ў Празе. Пра гэта паведамілі ў Вінніцкай Ога