Як вибрати відеокамеру
Так як же правильно вибрати відеокамеру? На які характеристики потрібно звертати увагу при покупці? Які параметри дійсно мають значення, а які лише рекламний трюк виробника? У чому різниця між кількістю форматів, кількістю пікселів, які відеокамери краще, і чому? На ці та багато інших запитань, з якими стикається покупець, я і спробую відповісти в цій статті. Зауважу, що в даній статті піде мова саме про відеокамери, а не про фотоапаратах, чайники і праски з функцією відеозйомки, яких зараз розвелося безліч. Дана стаття написана для звичайних людей, які хочуть вибрати відеокамеру аматорського сегмента, і для яких має значення слово якість. Аналогові формати вже пішли в минуле, і ми їх розглядати не будемо, а поговоримо про те, що зараз користується популярністю. Бажаючі більш докладно вивчити питання вибору, можуть скористатися платною консультацією, аж до спільної покупки і тестування відеокамери. Це вбереже Вас від неприємних несподіванок, і дасть гарантію правильного вибору.
Відеокамери MiniDV
Самий універсальний і зручний формат цифрових відеокамер. Хороша якість, великі можливості. Але, на жаль, все це в минулому. Зараз їх виробництво практично припинилося.
Екшн відеокамери, або GoPro
Вони дуже малі, але маленький розмір - це єдиний плюс. Такі відеокамери можуть вибрати тільки любителі екстремальних подорожей, стрибаючі або літаючі спортсмени. Знімати в звичайних умовах такою камерою незручно, через маленьку вагу таку відеокамеру неможливо тримати стабільно, і тремтіння буде дуже помітним. Управляти цією камерою дорослому чоловікові теж незручно, пальці руки занадто великі для них. Вартість таких камер досить висока, причому ця переплата тільки за мініатюрність, якість зйомки у них в будь-якому приміщенні набагато гірше, ніж у інших моделей. Контроль за якістю зображення відсутній, а присутні такі дефекти, як: спотворення пропорцій, шуми, роллінг шаттер, а звук - загалом це не звук. Але є і винятки, наприклад камера SJCAM - якісно відрізняється від своїх "родичів".
DVD-камери
DVD-камери записують зображення на диск (не плутайте відеокамери з внутрішньою флеш пам'яттю). У камер DVD-формату знову ж тільки одна перевага - зняв, вийняв диск, поставив у DVD-плеєр і відразу можна дивитися відео. Недоліків купа: з прийнятною якістю можна записати тільки півгодини відео на один диск. Запис у форматі MPEG-2 стискає і погіршує якість, при будь-якому варіанті зйомки. Вибрати таку відеокамеру можна тільки в тому випадку, якщо у Вас немає бажання редагувати, а є DVD-плеєр, на якому Ви відразу хочете побачити відзняте. Те ж саме можна сказати і про відеокамери, записуючі на вбудований жорсткий диск. До того ж, там при падінні або невеликому ударі відеокамери можуть втратити весь матеріал. DVD-камери також відходять у минуле.
3D-відеокамери
3D-телевізором вже нікого не здивуєш. Вибір великий, та й не дуже недорого це зараз. Кілька років тому на прилавках з'явилися і відеокамери, які вміють знімати в 3D-форматі. У такій відеокамері встановлено два об'єктиви, а точніше - дві лінзи, і дві матриці. Деякі з відеокамер мають опцію зйомки 3D, тобто об'єктив потрібно докуповувати, а деякі вже мають готовий 3D-об'єктив, такі камери значно дорожчі. Багато відеоредакторів, наприклад Adobe Premiere, Sony Vegas, вміють працювати з 3D-контентом. Але, на мій погляд, покупка такої відеокамери - ні до чого, оскільки для того, щоб зняти і побачити всі 3D-ефекти, потрібно бути майстром, і при домашній відеозйомці або репортажі це просто неможливо. А головний мінус цієї технології - це окуляри. Тому, про 3D-відеокамери навіть не думайте - гроші на вітер.
Відеокамери 4K
Новинка на ринку відеотехніки. Знімають в чотири рази чіткіше, ніж Full HD. Коштують у два рази дорожче, ніж Full HD. Знову ж таки, моя думка - покупка такої відеокамери виправдана тільки якщо у Вас є на це гроші. Мають недоліки, яких позбавлені камери Full HD, знімають максимум 30 кадрів в секунду. Навіть якщо Ви зможете зняти відео у форматі 4K, то Ви навряд чи зможете його правильно обробити в монтажній програмі, і тим більше, Ви навряд чи будете купувати новий телевізор за великі гроші, щоб побачити всі принади нового формату. Загалом, 4K - це поки що рано.