Главная : Новости

Корисні властивості дуба

, 14:55
0 1755

кора дуба

Зовсім не дарма дуб вважають найміцнішим деревом. Властивості, якими він володіє, здатні позбавити людину від багатьох захворювань. Потужний красень здатний досягати до 40 метрів у висоту і може сміливо пишатися своєю красивою розкидистою кроною і вузлуватими, практично горизонтальними гілками. Плодами дуба звичайного є всім відомі жолуді.

Цілюща дубова кора. Властивості та заготівля

Запасати кору з молоденьких гілочок дуба слід в квітні або травні. Для цього необхідно зробити кілька надрізів кільцеподібної форми через 30 см один від одного, потім зробити між ними два подовжні розрізу і зняти кору. Використовувати як джерело збору кори необхідно кострубаті або хворі дерева.

Сушити кору слід в добре провітрюваному місці або на сонечку. Висохла кора являє собою вузькі смуги товщиною 2-3 мм, світло-сірого, або світло-бурого кольору, зі слабким запахом, а смак сам по собі в'язкий. Ви також можете придбати вже готову сировину, наприклад, тут: liktravy.ua/products/herbs/duba-kora. Особливу цінність має кора молодого дуба, оскільки в ній міститься величезна кількість катехина. Вона застосовується для зовнішнього використання - клізм, спринцювання, внутрішнього - в якості чаю, відвару, настоянки.

Дубова кора і листя мають протизапальну, глистогінну, заспокійливу і кровоспинну дію. Также використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту (пронос, кольки, гастрит, запалення кишечника, хвороби печінки, селезінки та ін.) Застосовують теплий настій

Кору дуба і листя (у пропорції 110) застосовують при захворюваннях видільної системи (нирок, вивідних шляхів).

Рецепт: до 1 ст. ложці сировини додати склянку води, після закипання почекати 1-3 хвилини і процідити. Після цього відвар готовий до вживання.

Лікувальне дубове листя

Листяні настої використовують при нічному нетриманні сечі. Ще даний настій застосовують як засіб для полоскання, щоб зупинити запальні процеси в ротовій порожнині. Також з нього роблять примочки лежачим хворим, які мають пролежні. При обмороженні кінцівок рекомендується робити ванночки з даного настою.

Рецепт: 1 чайну ложку сировини залити 2-ма склянками окропу, настоювати не менше 2-х годин, потім процідити і пити по половині склянки 3 рази на день перед їжею. Проте вживання більш ніж двох склянок на день може призвести до передозування. Також даний настій протипоказано вживати дітям.

Цілющі властивості жолудів:

  • Мають обволікаючі, бактерицидні властивості;
  • Використовуються для припинення зубного болю і лікування захворювань ясен;
  • Очищають шлунок;
  • Зміцнюють сечовий міхур;
  • Надають сприятливу дію на потенцію;
  • Використовуються при отруєннях.

Галли дубового листя

На дубових листках у самому кінці літа утворюються галли - кулясті освіти, схожі на лісовий горіх. Вони - це нарости, які виникають в результаті життєдіяльності личинок на листі дерева. Галли зривають, заварюють як чай. Ще їх використовують для примочок.

Рецепт: 1 ст. ложку галлів залити літром окропу і кип'ятити 5 хв., настояти і процідити.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 207)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ