Навіщо регулярно треба ходити до гінеколога?
Природа до жінок не справедлива. Вона створила їх так, що протягом усього життя більшість з них переслідують ті чи інші гінекологічні проблеми. І добре ще, якщо вони не стають доленосними, наприклад, що приводять до безпліддя або розвитку загрозливих для життя хвороб. Тому кожна жінка в будь-якому віці повинна регулярно хоча б раз на півроку - рік відвідувати гінеколога, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям. Чекати прояви симптомів не слід - основна частина так званих жіночих хвороб на початковій стадії протікає безсимптомно і коли з'являються якісь ознаки нездоров'я, значить, хвороба вже прогресує. Більше інформації ви можете прочитати на сайті: Nordin.by
В чому полягає головне завдання гінеколога?
Головне завдання гінеколога - збереження здоров'я жінки, а зовсім не лікування. Саме тому лікарі так часто нагадують про необхідність регулярних профілактичних оглядів. Медична статистика говорить про те, що у 8-10 відсотків жінок гінекологічні захворювання різного ступеня тяжкості, в тому числі онкологічні виявляються саме на профоглядах. Хоча пацієнтки ні на що не скаржаться і стверджують, що відчувають себе абсолютно здоровими.
Сучасні технології роблять повне гінекологічне обстеження справою зовсім необтяжливою - воно проводиться за один прийом у лікаря:
- Огляд;
- Кольпоскопія;
- Паркан аналіз;
- УЗД.
Нове покоління кольпоскопів (апарат для огляду слизової оболонки стінок піхви і піхвової частини шийки матки під великим збільшенням) має таку можливість, що з його допомогою досвідчений лікар здатний виявити онкологічні захворювання шийки матки на ранніх стадіях, оскільки помітні характерні для онкологічних процесів зміни судинного малюнка . У таких випадках лікар призначає додаткові лабораторні дослідження.
Мікстінфекціі
Мікстінфекціі - біда нашого часу. Вони стають причиною найсерйозніших жіночих хвороб, аж до безпліддя (хламідії, уреаплазма ...) і раку (герпес, папіломавірус). У сучасних лабораторіях сьогодні виконуються аналізи ПЛР в реальному часі, які практично на 100 відсотків виявляє приховані інфекції на рівні одиничного мікробного фактора, що звичайним методом може і не виявитися.
Проблема в тому, що венеричні та запальні захворювання у жінок, на відміну від чоловіків, часто протікають непомітно. Якщо вчасно їх виявити, вони лікуються швидко і проходять без сліду. Але якщо не обстежитися регулярно, інфекція виявляється вже в хронічній формі, боротися з якою, звичайно, можна, але складно. А будь-яка запущена інфекція - це серйозні наслідки, такі як безпліддя, запалення органів малого таза ...
Що таке бактеріальний вагіноз?
Втім, серйозні наслідки можуть викликати здається нешкідливий бактеріальний вагіноз, який багато жінок здатні запідозрити самі, оскільки він супроводжується виділеннями, неприємними відчуттями під час статевого акту, палінням ... Розвитку бактеріального вагінозу можуть сприяти різні ендогенні та екзогенні фактори. Інфекції легко проникають в матку через порушення складу мікрофлори піхви і зниження його захисної функції, в результаті запальні захворювання та їх наслідки становлять близько 60-70 відсотків від загального числа гінекологічних захворювань. А вчасно пролікованих запалення не залишає хвороби шансу на розвиток.