Як зберегти хребет здоровим
Від стану хребта залежить здоров'я всього організму. Остеохондроз, радикуліт, грижа - всього цього можна уникнути при правильному ставленні до хребта. В данній статті ви прочитаєте поради на кожен день від сайту spinagid.ru, які будуть корисними не тільки для простих, відносно здорових, середньостатистичних громадян, а й для людей з вродженими хворобами хребта, а також тим, у кого здоров'я спини зіпсоване травмами або надмірними фізичними навантаженнями.
Як потрібно сидіти?
Стілець і крісло повинні бути такими, щоб на їх спинку можна було надійно і стійко спертися як лопатками, так і поперекової областю спини, при цьому ноги повинні твердо упиратися в підлогу, а коліна - знаходитися на одній висоті зі стегнами.
Не рекомендується довго (більше години) сидіти в одному і тому ж положенні. Позу слід міняти якомога частіше, варіюючи навантаження на спину.
Щоб уникнути пошкодження або травмування поперекового відділу хребта уникайте в сидячому положенні різких поворотів верхньої частини корпусу, повертатися краще всім тілом.
Як потрібно лежати?
У більшості випадків матрац повинен бути ортопедичним, середньої жорсткості, щоб тіло не провисало, як в гамаку, але і в той же час повторювати контури як хребта, так і спини в цілому.
Під голову замість об'ємної і пишної подушки краще підкласти невеликий валик, щоб зберігати природну кривизну хребта.
Не варто спати на животі, оскільки в такому положенні значно зростає навантаження на поперековий відділ хребта. Найкраще лежати або на спині або на боці.
Після пробудження, перед тим, як встати з ліжка дайте хребту прокинутися. Виконайте невеликий комплекс простих фізичних вправ: потягніться, покрутіть руками і ногами і лише після цього піднімайтеся назустріч новому дню.
Як потрібно стояти?
При тривалому стоянні на одному місці, якщо є можливість, поставте 1-ну ногу на невеличке підвищення таким чином, щоб одна нога була прямою, а інша - зігнутою. Періодично міняйте положення ніг.
У випадках, коли розмістити ступні ніг на різних рівнях, як було описано вище, неможливо, полегшити навантаження на хребет. Це можна зробити в такий спосіб: трохи зігніть ноги в колінах, перемістивши частину навантаження з м'язів нижньої частини спини на чотириглаві м'язи ніг.
Виконання фізичної роботи
При підйомі важких речей дотягуватися до лежачого вантажу слід не за рахунок згинання спини, а за рахунок згинання ніг в колінних суглобах (присідання). Взявшись за предмет, що піднімається і продовжуючи тримати спину рівно і прямо, піднімайте вантаж, використовуючи м'язи ніг.
Категорично забороняється робити нахили вперед з зігнутою спиною - робіть їх з рівною спиною, не згинаючи хребта.
Ніколи не піднімайте важкий вантаж вище рівня грудей.
Поворот верхньої частини тулуба з вантажем в руках небезпечний для здоров'я хребта, тому, якщо повернутися в сторону з вантажем в руках все ж необхідно, включайте в процедуру повороту все тіло, починаючи зі ступень ніг.
Уникайте занадто різких рухів з вантажем в руках. При перенесенні вантажів притискайте вантаж якомога ближче до тіла.
Пересуваючись з вантажем в руках, трохи зігніть ноги в колінних суглобах.
Контроль за поставою
Треба встати біля стіни або ж сісти на стілець так, щоб плечі і сідниці доторкнулись до стіни або поверхні спинки стільця.
Слід запам'ятати цю позу, оскільки вона є єдино правильною для хребта і спини в цілому. Необхідно відтворювати її по пам'яті протягом дня.
Розслаблення спини
При болях або при відчутті втоми в спині, слід по можливості негайно лягти на підлогу, ноги зігнути в колінах і покласти їх на стілець.
Стегна в тазостегновому суглобі повинні бути зігнуті в тазостегновому суглобі під кутом 90 0 до лінії спини, а гомілки, в свою чергу, перебували під прямим кутом до стегон.
Через кілька хвилин м'язи спини розслабляться і відпочинуть, а значить відпочине і хребет.