Головна : Новини

Як зберегти хребет здоровим

, 17:20
0 227

Від стану хребта залежить здоров'я всього організму. Остеохондроз, радикуліт, грижа - всього цього можна уникнути при правильному ставленні до хребта. У данній статті ви прочитаєте поради на кожен день від сайту , які будуть корисними не тільки для простих, відносно здорових, середньостатистичних громадян, а й для людей з вродженими хворобами хребта, а також тим, у кого здоров'я spini зіпсоване травмами або надмірними фізичними навантаженнями.

Як потрібно сидіти?

Стілець і крісло повинні бути такими, щоб на їх спинку можна було надійно і стійко спертися як лопатками, так і поперекової областю spini, при цьому ноги повинні твердо упиратися в підлогу, а коліна - знаходитися на одній висоті зі стегнами.

Не рекомендується довго (більше години) сидіти в одному і тому ж положенні. Позу слід міняти якомога частіше, варіюючи навантаження на спину.

Щоб уникнути пошкодження або травмування поперекового відділу хребта уникайте в сидячому положенні різких поворотів верхньої частини корпусу, краще повертатися всім тілом.

Як потрібно лежати?

У більшості випадків матрац повинен бути ортопедичним, середньої жорсткості, щоб тіло не провисало, як у гамаку, альо и в тій же година повторювати контури як хребта, так і spini в цілому.

Під голову замість об'єднання ємної і пишної подушки краще підкласти невеликий валик, щоб зберігати природну кривизну хребта.

Не варто спати на животі, оскільки в такому положенні значно зростає навантаження на поперековий відділ хребта. Найкраще лежати або на спині або на боці.

Після пробудження, перед тим, як встати з ліжка дайте хребту прокинутися. Виконайте невеликий комплекс простих фізичних вправ: потягніться, покрутіть руками і ногами і лише після цього піднімайтеся назустріч новому дню.

Як потрібно стояти?

При тривалому стоянні на одному місці, якщо є можливість, поставте 1-ну ногу на невеличке підвищення таким чином, щоб одна нога була прямою, а інша - зігнутою. Періодично міняйте положення ніг.

У випадках, коли розмістити ступні ніг на різних рівнях, як було описано вище, неможливо, полегшити навантаження на хребет. Це можна зробити в такий спосіб: трохи зігніть ноги в колінах, перемістивши частину навантаження з м язів нижньої частини spini на чотириглаві на м'язи ніг.

Виконання фізичної роботи

При підйомі важких промов дотягуватися до лежачого вантажу слід не за рахунок згинання spini, а за рахунок згинання ніг в колінних суглобах (присідання). Взявшись за предмет, що піднімається і продовжуючи тримати спину рівно і прямо, піднімайте вантаж, використовуючи м'які м'язи ніг.

Категорично забороняється робити нахили вперед з зігнутою спиною - робіть їх з рівною спиною, не згинаючи хребта.

Ніколи не піднімайте важкий вантаж вище рівня грудей.

Поворот верхньої частини тулуба з вантажем у руках небезпечний для здоров'я хребта, тому, якщо повернутися в сторону з вантажем в руках все ж необхідно, включайте в процедуру повороту все тіло, починаючи зі ступень ніг.

Уникайте занадто різких рухів з вантажем у руках. При перенесенні вантажів притискайте вантаж якомога ближче до тіла.

Пересуваючись з вантажем в руках, трохи зігніть ноги в колінних суглобах.

Контроль за поставою

Треба встати біля стіни або ж сісти на стілець так, щоб плечі і сідниці доторкнулись до стіни або поверхні спинки стільця.

Слід є ятати цю позу, оскільки вона є єдино правильною для хребта і spini в цілому. Необхідно відтворювати її по пам'яті протягом дня.

Розслаблення spini

При болях або при відчутті втоми в спині, слід по можливості негайно лягти на підлогу, ноги зігнути в колінах і покласти їх на стілець.

Стегна в тазостегновому суглобі повинні бути зігнуті в тазостегновому суглобі під кутом 90 0 до лінії spini, а гомілки, в свою чергу, перебували під прямимо кутом до стегон.

Через кілька хвилин м'яка зв'язку spini розслабляться і відпочинуть, а значити відпочине і хребет.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ