Статті про здоров\'я, здоровий спосіб життя, харчування і спорт

1 Джо Крідіо. Не хочу лисіти!

В середньому людина втрачає від 50 до 100 волосся щодня. Це ті волосся, яке ми знаходимо на подушці і на гребінці. Так і повинно бути, не варто турбуватися. Навпаки, якщо волосся не випадають кожен день, це може бути ознакою неблагополуччя зі здоров'ям.

2 Фізичні вправи

Найважливіший фактор виживання після кисню, води, солі і їжі - це фізичні вправи. Вони набагато важливіше для здоров'я людини, ніж секс, розваги або все інше, що здатне прин-сить задоволення. Ось чому фізичні вправи - це обов'язкова умова гарного самопочуття, міцного здоров'я та довголіття.

3 Фрукти, овочі та сонячне світло

Фрукти, овочі та зелень організм повинен отримувати щодня. Це ідеальні джерела натуральних вітамінів і необхідних нам мінералів. До того ж зелень і овочі містять багато бета каротину і навіть какоето кількість необхідної мозку жирної, докозагексаєнової кислоти. Фрукти і овочі необхідні для підтримки кислотно-лужного балансу в організмі.

4 Вегетаріанство

Вегетаріанство - це загальна назва систем живлення, що виключають або обмежують споживання продуктів тваринного походження, головним чином пов'язаних з вбивством цих тварин.

5 Значення білка в житті людини

Властивості білка залежать і від його складу і від розташування амінокислот в молекулі. Причому порядок амінокислот в молекулі білка відіграє дуже важливу роль у виконанні їхніх функцій. Амінокислоти, що синтезуються в нашому організмі, називають замінними. Деякі амінокислоти в організмі людини не утворюються - це незамінні амінокислоти. Білки, що містять весь набір незамінних амінокислот, біологічно повноцінні.

6 Основа роздільного харчування

Одним з основних положень роздільного харчування є збалансованість споживаних продуктів за хімічної реакції і збереження необхідного для життєдіяльності організму кислотно-лужної рівноваги за рахунок спожитої їжі.

7 Раціональне харчування

Харчування може вважатися раціональним тільки тоді, коли воно забезпечує потребу людського організму в пластичних (будівельних) речовинах, поповнює без надлишку його енергетичні витрати.

8 Міф про старіння

Одна з найдавніших і найвідоміших загадок - це загадка Сфінкса: що це за істота, у якої всього один голос, але яке пересувається спочатку на чотирьох ногах, потім на двох, а ще пізніше - на трьох? Грецький міф свідчить про те, що лише Едіп дав правильну відповідь: «Це людина, яка повзає на четвереньках в дитинстві, ходить на двох ногах, будучи дорослим, і, нарешті, спирається на палицю в старості».

9 Здоров'я та секс

Заплутане це питання - чи впливає секс на здоров'я?

10 Гімнастика

Я розумію під нею, звичайно, не снаряди, а тільки вільні рухи, проте, якщо є, де повісити турнік, це зовсім непогано. Гантелі теж добре, вони дозволяють легко підвищити потужність вправ. Тим більше, що саме потужності якраз і бракує у гімнастиці для спільного тренування. Зате вона має іншу перевагу: розробляє суглоби, зміцнює зв'язки і м'язи. Якщо правильно вибрати комплекс рухів, то можна підтримувати рухливість суглобів у будь-якому віці.

11 Фізкультура і здоров'я

Мабуть, перший пункт програми «фізкультура» вимагає уточнення: великі чи малі навантаження. Коли 30 років тому я опублікував свій комплекс гімнастики і ідею про необхідність великих навантажень, багато лікарів були незадоволені, а вираз «біг до інфаркту» застосовувалося і до мене, хоча я тоді про біг не говорив. Фахівці з лікувальної фізкультури теж вважали, що великі навантаження не потрібні і навіть небезпечні. Комплекси занять, які друкуються постійно в різних журналах, як правило, дуже легкі.

12 Очищення організму

Людський організм тісно пов'язаний з навколишнім середовищем. Ступінь забруднення їх приблизно однакова. Накопичення шлаків і токсинів в тілі і недостатньо чітка робота системи евакуації відходів викликають процес передчасного старіння. До того ж в середньому людина носить в собі від 8 до 25 кг калових мас. Можна уявити, що відбувається з цими "продуктами" при температурі +37 ° С.

13 Лазня

Доброю гігієнічної процедурою є лазня. Правильне її використання сприяє підтримці чистоти тіла, покращує функції шкіри і зміцнює здоров'я.

14 Система напруження й здоров'я

Система ця, як акселератор в автомобілі: скільки натиснеш, стільки потужності видасть мотор. На холостому ходу мотор крутиться ледве-ледве, зовсім безшумно. Проте зупинка лише при повному припиненні подачі пального. Також і у нас: якась ступінь посилення, форсування є завжди, навіть уві сні, навіть під наркозом.

15 Дихання

Тренування дихання може значно підвищити рівень здоров'я. За це вже більше 30 років ратує К.П. Бутейко. Офіційна наука його не шанує, але мені його доводи здаються обгрунтованими. Суть ідеї полягає в тому, що сучасний цивілізований людина дихає надто глибоко, вимиваючи з крові вуглекислоту, яка є найважливішим регулятором функцій внутрішніх органів. Результатом є спазми бронхів, судин, кишечника.

16 Що таке здоров'я

Звернімося до теми здоров'я. Смішно питати: «Що таке здоров'я?». Кожен відчуває: немає хвороби, гарне самопочуття, можу працювати. Є, звичайно, академічні визначення, але я не буду їх наводити. Хіба що одне, прийняте Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я (ВООЗ): здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби.

17 Даоські техніки оздоровлення

Що є вашим головним надбанням? Ви вважаєте, що це ваш будинок, ваша машина або ваші коштовності? Ваша колекція прекрасних марок або рідкісних монет або, може бути, ваш пакет акцій? Володіння всіма цими речами, звичайно ж, може поліпшити якість вашого життя. Але чи можна хоч одну з них вважати вашим головним надбанням?

18 Інь і Ян

Ці слова вже давно добре відомі на Заході, але чи правильно ми їх розуміємо? Ключ до розуміння Інь і Ян - в усвідомленні того, що в цій парі завжди прихований третій аспект, своєрідний мовчазний спостерігач. Цей третій учасник представляє собою аспект рівноваги і гармонії.

19 Профілактика і терапія ефірними маслами

Ефірні олії та ароматерапія в Росії поступово завойовують популярність. Залишилася справа за «малим» - офіційним визнанням цього методу поряд з іншими методами комплементарної (додаткової) медицини. Домоглася свого місця у вітчизняній медицині гомеопатія (через майже 200 років з часу її виникнення), визнана герудотерапия, але тільки у зв'язку з фітотерапією

20 Протипоказання при застосуванні ефірних масел

Незважаючи на те що в багатьох публіцистичних книгах про ефірні олії та аромотерапії рекомендується використання ефірних масел вагітними, робити цього не варто. Багато ефірних олій можуть викликати переривання вагітності чи негативно вплинути на плід.

21 Питання безпеки і способи застосування ефірних олій

При застосуванні ефірних олій та їх композицій необхідно дотримуватися деяких запобіжних заходів.

22 Поєднання ефірних масел

Цікава особливість ароматичних масел полягає в тому, що їх ефективність підвищується при змішуванні: різні ефірні масла як би стимулюють дію один одного. Цією властивістю можна з успіхом скористатися. Візьміть за основу найбільш приємне пацієнтові ароматичне масло, відповідне при його захворюванні, і додайте до нього інші цілющі масла в невеликих дозах.

23 Зміцнення організму

Найбільший вплив на здоров'я людини впливає його спосіб життя і погляди на самого себе і навколишній світ. Несприятливі умови праці та побуту ведуть до передчасного старіння і супутнім захворюванням. Під передчасним старінням мається на увазі такий стан, коли людина не відчуває себе хворим або не вважає, що хворий по-справжньому, але в той же час не може назвати себе і повністю здоровим.

24 Сонячні ванни

Сонце - джерело життя на Планеті. Сонце випромінює енергію великого спектра частот. Впливаючи на людський організм, проникає в усі його структури, впливає на всі функції. Сонячні ванни розширюють частотний спектр фізичного тіла людини, особливо в бік легких елементів: гелію, водню, кисню, азоту тощо, що дуже корисно для організму.

25 Загартовування

Загартовування - це система гігієнічних заходів, спрямованих на підвищення стійкості організму до несприятливих впливів різних метеорологічних факторів (холоду, тепла, сонячної радіації, зниженого атмосферного тиску).

26 Повітряні ванни

Повітря - один з головних елементів, необхідних для збереження життя. У його потребують всі клітини організму. Загартовування повітрям - найбільш м'яка і безпечна закаливающая процедура. З повітряних ванн і рекомендується починати систематичне загартовування.

27 Ходьба босоніж

Ходьба босоніж - важлива зміцнююча і оздоровлююча процедура. Численні рецептори, розташовані на підошві, посилають величезну кількість нервових імпульсів в головний мозок. Надалі ця енергія насищає нейроендокринну, серцево-судинну, дихальну, видільну та інші системи організму.

28 Водні процедури

Вода - еліксир життя. Тіло людини або будь-якого іншого істоти на ¾ складається з води. Про те, що вода може перебувати в трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і газоподібному, - було відомо завжди. Але лише недавно, в кінці 2-го тисячоліття, було виявлено ще одне, четверте стан води - інформаційне. Вченим раптом стало зрозуміло, що вода, немов жива істота, має пам'ять. Вона сприймає і запам'ятовує будь-який вплив, як ніби розуміючи все, що відбувається в просторі.

29 Морські купання

Морські купання корисні при неврозах, сексуальних розладах, ослабленому імунітеті. Морська вода оживляє всі життєві процеси, поліпшує кровообіг і обмін речовин, гармонізує нервову систему, підвищує опірність до негативних чинників. Морські купання рекомендуються при болях у спині, попереку, суглобах, при ранах і переломах кісток.

30 Пісочні ванни

Головне цілюще властивість піску - його гігроскопічність, тобто здатність швидко вбирати вологу.

31 Обтирання і обливання

Якщо ж організм ослаблений, є хронічні захворювання, то загартовування краще починати з обтирань і обливань. Обтирання особливо корисні людям у віці, у яких є стійкі стереотипи, і людям, які активно шкодують себе. Після вмивання особи обтирання - найм'якше засіб загартовування водою. Робити його краще після ранкової зарядки або сну, щоб зняти розслабленість.

32 Ванни

Ванни в домашніх умовах рекомендуються в тому випадку, якщо людина хвора або ослаблений. Найвідоміша і приємна процедура - це гідротерапевтичний ванна. У воду комфортної температури додають різні засоби: морську сіль, водорості, морську плазму, термальну воду Карлових Вар, фітоекстракти, мінеральну суміш бішофіт, ефірні масла і ін.

33 Вода

У цьому розділі дуже важливо ще раз сказати про значну роль води для людського організму. Наш організм на 70-80% складається з води у так званому зв'язаному стані. Плазма крові складається на 93% з води і всього на 7% з білків і ліпідів. Вода входить до складу всіх тканин людського тіла: у м'язах її 75%, в кістках - близько 20%, в легенях, серці та нирках - 80%, в шкірі і печінці - 70%, в жирової тканини - 10%. Найбільш багате водою склоподібне тіло очі - 99%, а найменше її в емалі зубів - 0,2%.

34 Очищення внутрішніх органів

Очищення шлунка необхідно навчитися відтворювати на випадок отруєння або переїдання. Очищення товстого кишечника за допомогою клізми повинен вміти робити будь культурний цивілізована людина.

35 Очищення печінки

Очищення печінки можна виконувати після очищення кишечника. У період очищення важливо не переїдати, не вживати забійної їжі, какао, кави, шоколаду. Очищають печінку здатна відновити колір волосся і прибрати пігментні плями з шкіри.

36 Позбавлення від паразитів

Практично кожна людина, що вживає забійну їжу (м'ясо, рибу), є носієм скопища паразитів:
мікробів, вірусів, гельмінтів, що живуть за рахунок господаря і є справжньою причиною більшості хвороб.

37 Розвантажувальні дні

Розвантажувальні дні (РД), в тому числі і оздоровче голодування, можна проводити, якщо організм вже досить чисте або в цьому існує гостра необхідність, наприклад, хвороба.

38 Оздоровче голодування

Розвантажувальні дні на воді або оздоровче голодування (ОГ) є хорошою перевіркою здатності володіти собою. Той, хто набуває власний досвід у проведенні ОГ, отримує певні переваги в роботі із самовдосконалення. При ОГ організм не зношується і не пошкоджується. Клітини зменшуються в розмірах, але не руйнуються.

39 Зміцнення органів і тканин

Процес очищення організму від різних шлаків потрібно гармонійно поєднувати зі зміцненням органів за рахунок оздоровлення тканин за допомогою рослин і продуктів природного походження.

40 Шкода цукру

Шкода цукру проявляється при його надмірному вживанні. Надмірне споживання цукру в будь-якому випадку приведе до ожиріння.

41 Область застосування масажних крісел

Масажні крісла - це джерело довголіття і здоров'я, і ​​крім того це ще й сучасне, модне прикраса інтер'єру, яке свідчить про високий статус його власника.

42 Чим корисний здоровий спосіб життя?

ЗОЖ чи здоровий спосіб життя – ємне поняття, що передбачає вироблення навичок, що дозволяють людині зберігати високий рівень фізичної та інтелектуальної активності.

ВВЕРХ