Джо Крідіо. Не хочу лисіти!

облисіння, волосся, втрата волосся

В середньому людина втрачає від 50 до 100 волосся щодня. Це ті волосся, яке ми знаходимо на подушці і на гребінці. Так і повинно бути, не варто турбуватися. Навпаки, якщо волосся не випадають кожен день, це може бути ознакою неблагополуччя зі здоров'ям.
Волосся росте по визначеному циклі. Кожен волосок виростає приблизно на 1-1,5 см за місяць і росте так протягом 2-6 років, а в середньому 4 роки. Потім волосся залишаються як би в стані спокою і не міняються протягом трьох місяців, поки вони не будуть витіснені і замінені новими волоссям. Звичайно, ці цикли не збігаються у всіх волосся, більша їх частина завжди перебувати в стадії зростання.
Наша шкіра потребує рясного кровопостачання. А шкіра голови, тобто та її частина, яка охоплює череп, має найрозгалуженішу в організмі мережа кровоносних судин. Це означає, що в порівнянні з іншими частинами тіла шкіра голови відчуває найбільшу потребу в кровопостачання.
У підстави кожного волосяного фолікула знаходиться своєрідний виступ тканини, який називається сосочком. Життя волоса укладена в сосочку, а життя сосочка, у свою чергу, залежить від постачання його кров'ю. Сосочки завжди повинні живитися свіжою кров'ю, це головна умова появи клітин, необхідних для росту волосся. Якщо капіляри, супроводжують сосочки кров'ю, занадто звужуються або якщо циркуляція крові порушується з якоїсь причини, то сосочки не можуть зробити належної заміни волосся.
Проведені мною дослідження показали, що сосочки досить живучі і не так легко гинуть. Їх можна активізувати і повернути в нормальний стан. Верхівка голови - це така ж кінцівку тіла, що і кінчики пальців рук або ніг. Це саме важкодоступне місце для надходження крові. Ось чому у більшості чоловіків волосся починає випадати з маківки, що наочно підтверджує:

випадання волосся є результатом порушення кровопостачання.

За досить довгу роботу з клієнтами я переконався, що проблема волосся має глибоке психологічне значення. У більшості лисіючих чоловіків з'являється комплекс неповноцінності. У мене був знайомий - красивий, атлетичної статури хлопець. Він страшенно почувався, коли почав лисіти, і витрачав неймовірні зусилля на пошуки якогось способу лікування. Одного разу він сказав мені, що з тих пір, як став дорослим, ніколи не дозволяв собі плакати - поки у нього не почали випадати волосся. Я готовий закластися, що і зараз мільйони чоловіків (та й жінок теж) плачуть - мовчки або вголос - з тієї ж причини.
Як то я задав питання деякій кількості чоловіків, чого вони бояться найбільше. Багато зізналися, що випадіння волосся бояться навіть більше, ніж втрати чоловічої потенції. Чому? Та тому що відсутність другого можна приховати, а от відсутність волосся - ні. Крім того, часом вбачають зв'язок між наявністю волосся та статевої спроможністю. І це зрозуміло. Адже ріст волосся на обличчі й тілі - це вторинні статеві ознаки, що супроводжують настання статевої зрілості. Ми підсвідомо пов'язуємо пишність волосся на голові з сексуальними здібностями. Така символічна роль волосся є однією з причин страху чоловіків перед облисінням.
Волосся - це єдина характеристика статі, яку ми виставляємо напоказ. Наша зачіска свідчить про ступінь сексуальної свободи чи її пригніченості, яку ми відчуваємо або відчувати яку нас змушує суспільство. Ось чому армія нав'язує солдатам коротку стрижку і ось чому засудженим голять голови наголо. Голена голова - це як би символ кастрації та примусового позбавлення статевої здібності.
Саме тому чоловіки так чутливі до проблеми випадіння волосся. Ця проблема впливає на склад розуму і на сприйняття навіть тих чоловіків, які досягли приголомшливих успіхів в житті. Кажуть, що Юлій Цезар надмірно любив свій лавровий вінок і вважав за краще носити його постійно тільки тому, що той приховував лисину. А коли Наполеон, імператор Франції, зустрівся з російським імператором Олександром, щоб обговорити майбутнє Європи, то закінчили вони бесіду розмовою про засоби проти облисіння.
Лисіючий хапається за всякий засіб для росту волосся, як потопаючий за соломинку. Розумні і досвідчені в житті люди готові повірити в будь-яку, навіть абсурдну ідею, якщо вона містить хоча б натяк на перспективу відновлення волосся. Безсовісні продавці наживалися за рахунок шарлатанських коштів від облисіння протягом багатьох поколінь, а стражденні шукали «чудодійний» ліки з найдавніших часів.
Доведено, що немає таких шампунів, кремів або емульсій, застосовуючи які можна було б розраховувати, що їх інгредієнти проникнуть в шкіру, потраплять у фолікул і будуть поглинені сосочком. Роль шкіри якраз і полягає в тому, що вона служить захисним бар'єром на шляху проникнення в організм чужорідних речовин із зовнішнього середовища. Шкіра поглинає трохи жиру у верхні шари - і це все!
Стрижні волосся складаються з мертвого речовини. Вони не «харчуються» і не впливають на процес відновлення і росту волосся. Так, вони пористи і здатні поглинати хімічні розчини - такі як фарби для волосся, знебарвлюючі речовини і т.д. Їх так само можна змастити, щоб додати їм доглянутий вигляд. Але це зовсім не означає, що по стрижні волосся певні речовини можуть досягти сосочків і стимулювати зростання нового волосся. Живити сосочки ззовні неможливо. Інша справа, коли щось втирати в шкіру голови. Причому так енергійно, щоб відчути біль. І тоді не матиме значення, що саме ви замилюєте. Просто сосочкам потрібна свіжа кров, а не якісь особливі поживні речовини, нібито сприяють росту волосся. Доказів того, що будь-які вітаміни, мінеральні або інші поживні речовини можуть оживити сосочки і дати початок росту волосся, поки ніким не отримано.
Отже, я вважаю, що головною причиною облисіння є погана циркуляція крові в шкірі голови. У ній перебувати найскладніша у всьому організмі мережу капілярів, яка має найбільшу потребу в крові. При цьому віскі, лоб і тім'я найбільш важкодоступні для надходження крові місця. Зменшився приплив крові призводить до виснаження сосочків, що викликає їх нездатність виробляти нове волосся на голові. Це основний постулат моєї теорії.
Ми зберігаємо волосся з боків голови і під потилицею бо шлях крові до цих ділянок легший. Окрім того, в цих місцях є тонкі шари м'язів і жиру, які грають роль «подушки» для кровоносних судин, перешкоджаючи їх стисненню. Віскі, лоб і тім'я містять тільки дуже тонкий жировий шар і не мають м'язової тканини. Чим тугіше натягнута шкіра голови, наприклад, в результаті напруги або стресу, тим більше звужуються кровоносні судини і тим менше крові надходить до сосочка. Результат - посилення випадання волосся. Саме стиснення капілярів у шкірі голови в результаті великої кількості стресів і напруженості сучасного життя веде до тотального облисіння чоловіків.
Жінки лисіють менше, ніж чоловіки, не в останню чергу тому, що привчені по сто разів на день поправляти свою зачіску. Вони постійно тягнуть, розчісують, масажують своє волосся і шкіру голови, прагнучи виглядати якнайкраще. Всі ці дії стимулюють шкіру голови, що, в свою чергу, створює хороші умови для циркуляції крові.
Чому чоловіки лисіють з віком? Та тому, що циркуляція крові в шкірі голови поступово погіршується. У 40 років система циркуляції крові вже не та, що була в 20 років. У міру старіння судин вони втрачають здатність безперешкодно живити шкіру голови.
Майже всі люди, які з жахом помітили, що стали лисіти, починають робити одну й ту ж помилку: вони уникають дотиків до голови зі страху, що будь-яка механічна маніпуляція викличе ще більш інтенсивне випадання волосся. Коли вони розчісують волосся, то роблять це так обережно, щоб ні гребінець, ні щітка не стосувалися шкіри, не тягнули волосся і не висмикували їх. Ось чому їм стає страшно, коли я беру рушник і починаю розтирати їх голову так, як вони не робили вже багато років. Вони думають: «Жах, він таки вириває дорогоцінні залишки мого волосся!»
Але хіба розтирання і масаж не кращий спосіб збільшення припливу крові в будь-яку область тіла? Щоб відновити кровообіг, ми повинні, просто зобов'язані розтирати шкіру голови, особливо тих ділянок, де волосся рідшають.
Безсумнівно, саме важке завдання, з якою мені доводиться стикатися, це переконати людей у ​​необхідності розтирання і розчісування щіткою ділянок голови з поріділими волоссям. Насправді ж за довгі роки роботи мені жодного разу не довелося зіткнутися зі збільшенням лисини через масажу голови.
Щоб отримати якомога більше користі з розтирання голови, краще скористатися банним рушником. Воно м'яке і пухнасте і в той же час володіє хорошими розтираючими здібностями. Розітріть рушником якесь місце на тілі і поспостерігайте за тим, як рожевіє шкіра через припливу крові. Те ж саме відбувається і з шкірою голови.
Розтирайте і вже оголилися частини черепа, але особливу увагу приділяйте тих місцях, де ще залишилися волосся, хоча б один!

Метою розтирання є поступове відновлення і заповнення кров'ю капілярної мережі шкіри голови.
Підготуйте себе до того, що результат з'явитися не відразу. Процес облисіння тривати роками. Відновлення волосся займе не менше часу, але якщо виявити терпіння, то можна дати життя новим волоссю. Від моменту початку розтирання до появи перших нових волосся проходить від трьох до чотирьох місяців.
Волосся, що випадають при розтиранні, - це волосся, які випадають природним шляхом. Ті, що не готові до випадання, не випадуть навіть при самому енергійному розтиранні. Через три місяці знову ожили сосочки почнуть проштовхувати стрижні волосся на поверхню шкіри, на голові буде відчуватися вже деяка шорсткість, немов на маківці з'явилася щетина. Процес росту волосся відбувається помітніше, якщо волосся жорсткі і темні. Якщо волосся тонке і світлі, вони будуть рости так само швидко і в тій же кількості, але помітити це важче.
Вважайте, що з моменту, коли ви почали розтирання, ви зупинили процес порідіння волосся. Замість кожного випав волоса тепер зросте два, і так буде тривати до тих пір, поки волосся на маківці не стануть такими ж густими, як і з боків голови. Зазвичай повне відновлення волосся займає стільки ж часу, скільки тривав процес їх втрати (від року до п'яти років). Тому не припиняйте розтирань голови навіть тоді, коли ви переконалися в тому, що вони ростуть. Вашим волоссю потрібно буде постійне харчування.
Чи можна відростити волосся на голові, абсолютно позбавленої волосся? Не хотілося б вселяти помилкові надії, але теоретично відповідь може бути позитивним. Головна умова - щоб мережа капілярів у шкірі голови була здатна відновити і оживити дрімали сосочки. Не можу обіцяти що на голому черепі відросте нове волосся, але гарантую будь-якій людині, що він може покласти край різкого порідіння волосся і повернути цей процес назад з того моменту, як почав регулярно розтирати голову.
Як довго слід розтирати голову? Поки шкіра голови не порожевіє і ви не почнете відчувати свербіж і поколювання. Тим, у кого хороший кровообіг, буде потрібно секунд 30, а іншим, у кого скальп натягнутий або напружений, а судини вкрай ужени, потрібно від 3 до 5 хвилин. Чим частіше робити такі розтирання, тим краще буде приплив крові. Перестаратися неможливо! Найголовніше - твердо засвоїти, що розтирати голову потрібно кожен день протягом усього життя. Це необхідно і тим, у кого поки немає проблем з волоссям - вони обов'язково з'являться. А регулярний масаж гарантує, що волосся на голові завжди будуть густими і пишними.
Я особисто рекомендую приділяти як мінімум дві хвилини в день свого волосся, енергійно розтираючи їх і зробивши це складовою частиною звичного миття волосся. Ви боїтеся щоденного миття волосся? Даремно. Хіба миття особи призвело до випадання, наприклад, вій або бороди? Щоденне миття голови необхідно для того, щоб видалити жирну плівку і прилиплу до волосся бруд. Деякі фахівці застерігають від занадто частого миття голови, оскільки воно нібито висушує волосся і видаляє природні жири. На мій погляд, це невірно. Миття і розтирання голови не тільки не позбавляє волосся природного жирового мастила, а й стимулює сальні залози.
Якщо щодня мити голову м'яким шампунем і розтирати її, то ніякого додаткового догляду за волоссям не потрібно. Сухе волосся можна пом'якшувати регулярним розтиранням. Не користуйтеся шампунями, призначеними спеціально для сухого волосся. Замість цього застосовуйте який-небудь дуже м'який шампунь і розтирайте голову, щоб активізувати залози і відновити їх нормальне функціонування. Все, що ви повинні робити - маючи жирне волосся, - це мити їх щодня і розтирати рушником дуже енергійно. Робота сальних залоз швидко нормалізується.
Стан волосся, звичайно, відображає стан усього організму. Тому вживайте добре збалансовану за своїм складом їжу, позбавивши себе від забруднення організму непотрібними йому речовинами, від накопичення холестерину, що заважає нормальному кровообігу.
Для волосся бувають корисним прийом невеликої кількості алкоголю, так як він розширює капіляри в шкірі голови. Секс також корисний волоссю. Він знімає напругу, а все, що розслабляє звужені кровоносні судини, добре для волосяних сосочків.
Отже, починайте розтирання сьогодні, а місяців через чотири, підійшовши до дзеркала, ви, подібно багатьом моїм пацієнтам, ймовірно, застрибали від радості.

Коментарі

ВВЕРХ