здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Обтирання і обливання

обливання

Якщо ж організм ослаблений, є хронічні захворювання, то загартовування краще починати з обтирань і обливань.
Обтирання особливо корисні людям у віці, у яких є стійкі стереотипи, і людям, які активно шкодують себе. Після вмивання особи обтирання - найм'якший засіб загартовування водою - обливання. Робити його краще після ранкової зарядки або сну, щоб зняти розслабленість. Обтиратися можна губкою, рушником або полотняною рукавицею, змоченою у воді і злегка віджатою. Рівномірні-ми швидкими рухами обтерти руки від кистей до плеча, потім - шию, груди, ноги, живіт, спину. Живіт обтирати круговими рухами за годинниковою стрілкою справа наліво. Вся процедура не перевищує п'яти хвилин. Протягом першого тижня після обтирання шкіру потрібно розтирати до червоного махровим рушником. А з другого тижня - залишати вологою. Корисно обтиратися перед сном теплою водою з подальшим одяганням сухої білизни на вологе тіло. Поступове висихання шкіри під білизною знімає психічну напругу, розслаблює м'язи і створює умови для розвитку сонного гальмування. Також перед сном можна проводити обмивання стоп. Починають процедуру з температури води 26-28 ° С і поступово знижують (на тиждень на 1-2 ° С) до 12-15 ° С. Після 2-3 тижнів обтирання можна перейти до обливання. Обливання проводяться за допомогою таза, відра або душу. Починати краще з душа. Спочатку обливати обличчя, руки, ноги, груди, живіт, а потім - спину. Для тих, хто боїться і не любить різких перепадів температур, холоду і т.п., хто уникає екстремальних умов, спочатку температура води в душі повинна бути злегка прохолодною: 33-34 ° С. Через кожні 3-4 дні температуру потрібно знижувати, поступово за 1-2 місяці довівши до самої холодної. Після однієї-двох тижнів обливання за допомогою душу можна перейти до обливання з тазу. Потрібно три таза води. Перший таз виливається на голову і обличчя, другий - на груди і живіт, третій - на спину. У перший тиждень після обливання тіло потрібно розтирати сухим рушником, а далі - не витиратися. Плівка холодної води на поверхні тіла утворює негативний іонний заряд, який, проникаючи крізь шкіру, нейтралізує позитивні іони і сприяє оздоровленню.

Взагалі душ - оптимальне закаливающее засіб. Душ надає температурне і механічний вплив на організм. Його вплив зівісіт від сили механічного впливу і відхилення температури води від індиферентної (34-36 ° С). Різне поєднання цих факторів дає різний ефект. Гарячі і тривалі душі знижують збудливість чутливих і рухових нервів, підвищують інтенсивність обмінних процесів. Теплі душі діють на організм заспокійливо. Короткочасні холодні і гарячі душі підвищують тонус м'язів і серцево-судинної системи. Чи потрібно використовувати контрастний душ? Контрастний душ вимагає від організму високого рівня загартованості та витривалості. Особливість його в тому, що під час його прийому поперемінно використовується тепла і холодна вода з перепадом температури від 5-7 ° С до 20 ° С і більше. Початковий режим загартовування з допомогою контрастного душу температура гарячої води - 37-34 ° С, холодної води - 30-28 ° С. Екстремальний режим: температура гарячої води - 41-40 ° С, холодної води - 12-15 ° С; 1 хвилина - гаряча вода, 5-10 секунд - холодна вода. При високому ступені загартованості можна використовувати контрастний душ 2-3 рази протягом 3 хвилин, чергуючи температуру води 35-40 ° С і 15-20 ° С.

Оптимальні режими контрастного душу:
гаряча вода - 41-40 ° С, холодна вода - 27-25 ° С;
гаряча вода - 37-38 ° С, холодна вода - 12-15 ° С.

Контрастний душ краще використовувати не часто. Приблизно один раз на тиждень, як баню. Розтирання снігом - процедура, до якої можна приступати після тривалого загартовування холодною водою. Розтирання снігом виконують швидко і енергійно протягом 1-2 хвилин. Розтирають в основному верхню частину тіла. при сильному морозі і різкому поривчастим вітром процедуру проводити не рекомендується. Заняття зимовим плаванням рекомендується проводити організовано, у складі секції зимового плавання, під керівництвом тренера або досвідченого інструктора.

Баранова Світлана Василівна. Зміцнення організму

← Пісочні ванни Лазня 
Просмотров: 6280

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен