Як дізнатися чи є глисти у людини?
«У вас глисти!» - Перше, що останнім часом можна почути навіть на прийомі у гінеколога. Лікарі, тільки глянувши на пацієнта, виписують протиглистні препарати.
Боротьба за очищення організму від паразитів дає мільярдні прибутки тим, хто виробляє такі препарати. Але чи покращується після такого лікування здоров'я людини? Спробуємо з'ясувати це далі і розповість нам про це редактор сайту zhkt.guru, на якому ви можете знайти корисну інформацію про захворювання ЖКТ і їх лікування.
Паразити завжди були нашими супутниками - кажуть, їх має 99 відсотків людей. Отже, глисти в організмі - це нормально?
Паразити, можна сказати, обкрадають людини. Вони харчуються нашою їжею, а нам залишають недоїдки. Крім того, отруюють організм продуктами своєї життєдіяльності. Паразити - небезпечні сусіди, від яких треба позбавлятися.
Як дізнатися, чи є в організмі паразити? Це якось видно зовні?
Будь-яке гастроентерологічне захворювання - ознака того, що у вас глисти. Гастрит, виразки, холецистит, панкреатит, коліт, дисбактеріоз - причиною цих хвороб в 70 відсотках випадків є саме паразити. Ознакою наявності глистів можуть бути темні смуги під очима (особливо у дітей), адже хронічна інтоксикація порушує роботу надниркових залоз. Ще одні симптоми глисти - дистонія по гіпотонічному типу: людина млява, знесилена. А також дратівливо поводиться, адже токсини руйнують нервову систему. Нарешті, частий головний біль, постійні бронхіти також можуть свідчити про наявність паразитів.
Глисти можуть викликати і періодичне «безпричинне» підвищення температури, навіть бути причиною безпліддя (аскариди). У 1970-х роках було проведено дослідження на мишах, яких годували екстрактом з аскарид. Самці після того ставали безплідними, а у самок на різних стадіях вагітності наступали викидні і завмирання.
Зараз в Європі офіційна зараженість населення паразитами становить 50 відсотків. У нас, згідно з офіційною статистикою, тільки 5 %. Звичайно, ми не «чисті», просто у нас такий рівень діагностики.
А як виявити глисти? Які аналізи потрібно здати?
Два найпоширеніші лабораторні методи - дослідження крові і калу. Точним вважається виявлення антитіл в крові (так імунна система реагує на токсини паразитів). Однак така діагностика дорога. До того ж зараз відомо 150 видів паразитів і провести дослідження на всі види практично неможлива.
Традиційна діагностика по калу в наших умовах малоінформативна з кількох причин. По-перше, виявити паразитів можна лише при триразовому заборі матеріалу - раз в тиждень. Це пов'язано з тим, що глисти мають свої фази розвитку. Вони ж не можуть постійно відкладати яйця... Ще один нюанс - матеріал повинен приймати не пацієнт, а фахівець. У нас про таку практику навіть не йдетьмя, ось і маємо 5 відсотків поширеності...
Де живуть глисти в організмі людини?
У кишечнику - найбільша локалізація паразитів (аскарид, волосоголовців, гостриків, кишкового вугриця, бичачого і свинячого ціп'яків), проте деякі з них можуть мігрувати. Наприклад, аскариди спочатку потрапляють в шлунок, звідки з потоком крові - в печінку або легені, де розвиваються три тижні. Після чого, паразит знову потрапляє в шлунок або кишечник, де може розвиватися від року до двох, досягаючи в довжину до 20-40 сантиметрів. Дуже часто діти страждають від постійних бронхітів і пневмоній, а лікування не дає ефекту. А все тому, що в їх бронхах живуть аскариди... Бувають випадки, що аскарида зі шлунка повзе стравоходом вгору, і людина може просто задихнутися.
Гострики локалізуються в задньому проході, викликаючи свербіж. Однак у жінок вони можуть жити і в статевих органах. Улюбленим місцем котячої двуустки і печінкового сисуна є печінка і підшлункова залоза (скажімо, одна котяча двуустка може жити там протягом 20 років). А, наприклад, ехінокок може «оселитися» в м'язах, кістках, ціп'яки - навіть в мозку. У легких може локалізуватися легенева двуустка, м'язах та інших тканинах - трихінели, шистосоми, філярії, токсокар. Широкий стьожак живе в кишечнику людини роками, доростаючи до 22 (!) Метрів. Він поглинає дуже потрібен вітамін В12 і призводить до анемії.