Главная : Новости

Чи потрібно лікувати зуби "мудрості"?

, 18:06
0 1291

зуб мудростіНа жаль, щодо восьмих зубів "мудрості", у населення склалася помилкова думка: - "якщо вони починають турбувати, то не варто їх намагатися лікувати, а краще відразу видалити". Закріпилося воно ще в колишні радянські часи, коли на пацієнта, у відповідність з існуючими тоді нормами, виділялося не більше 15 хвилин. З огляду на важкодоступне розташування восьмих зубів, а також відсутність нормального інструменту, пролікувати їх за цей час, навіть з приводу карієсу, в ті часи було проблематично, не кажучи вже про більш серйозні ускладнення. До речі, в Челябінську пролікувати зуб мудрості ви можете в групі клінік «Стоматологічна практика»: http://xn--80aaxhbinjjglg.xn--p1ai/services/lecheniezubov/.

Тому при ускладнених формах карієсу, лікарі, як правило, намагалися видаляти ці зуби, заспокоюючи пацієнта тим, що толку від цих зубів все одно мало, тому що вони не беруть належної участі в процесі пережовування їжі, а ризик ускладнень при неможливості якісного лікування досить великий.

Цей стереотип зберігається і в наш час, і до сих пір не кожен лікар береться за лікування восьмих зубів, особливо якщо врахувати, що часу і зусиль лікаря для лікування цих зубів потрібно набагато більше, ніж при лікуванні будь-яких інших.

Професійний стоматолог ніколи не порекомендує своїм пацієнтам видаляти восьмі зуби, за винятком особливих випадків їх атипового розташування. Крім того, на підставі особистого досвіду може заявити, що в 95 % випадків їх можна пролікувати на досить якісному рівні і думка про те, що від них немає ніякого толку, є неправильною:

  • По-перше, восьмі зуби в зубному ряду є замикаючими тобто останніми і служать свого роду розпірками між щелепою і іншими зубами, підтримуючи таким чином необхідну щільність зубних контактів. Якщо видалити восьмий зуб, то сьомий зуб втратить опору з боку видаленого зуба. Це призведе до зниження щільності контактів, особливо між шостим і сьомим зубом. Ослаблення ж останніх збільшує ймовірність забивання їжі між зубами жувальної групи, а  це призводить до постійних проблем; 
  • По-друге, після видалення восьмого зуба, знижується рівень кістки ближнього сьомого зуба. Зниження рівня кісткової тканини навколо будь-якого зуба зменшує його стійкість до навантажень, відповідно і термін його служби. Сьомий зуб в даному випадку не є винятком. Тому, чим довше у Вас прослужить восьмий зуб, тим довше простоїть і сьомий.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 203)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ