Що потрібно знати про лікування глаукоми?
"При своєчасному зверненні в офтальмологічну клініку боротьба з глаукомою можлива. Для терапії данного захворювання застосовуються медикаментозне, лазерне або хірургічне лікування в залежності від характеру захворювання", - розповідає професор Є.І. Бєлікова - засновник московського центру повернення зору belikova.net, в якому успішно лікують данне захворювання.
Консервативна терапія
Цілі медикаментозного лікування: знизити тиск в середині ока, поліпшити кровопостачання зорового нерву, відновити метаболізм тканин ока.
У вигляді антиглаукомних крапель призначаються:
- міотики, симпатоміметики і простагландини для відтоку внутрішньоочної рідини;
- альфа-адреноблокатори, що затримують вироблення рідини в середині ока;
- комбіновані засоби - косопт, фотіл та інші.
При гострому нападі глаукоми необхідно екстрене зниження тиск в середині ока. Пацієнту призначають лікарські засоби, що покращують живлення сітківки і зорового нерва. Лікування починають з міотиків і діуретиків. При неефективності терапії призначають лазерну ірідектомію або базальну ірідектомію.
Лазерна тарапія глаукоми
Самі методи лазерної хірургії відрізняються:
- показаннями;
- впливом (коагуляція, деструкція);
- типом лазера (аргоновий, діодний, неодимовий);
- органом впливу (райдужна оболонка, трабекула).
Принцип дії. Промінь лазера вільно проходить всередину ока. Вплив на слізні протоки покращує відтік внутрішньоочної рідини і вирівнює рівень тиску. Дія променя неінвазивна і недовга. Кращі результати досягаються під час нападів або в початковій стадії глаукоми. В інших випадках кращою є хірургія.
Хірургічне лікування глаукоми
Хірургічні операції проводяться, якщо консервативне і лазерне лікування неефективні. Сучасні хірургічні методи лікування глаукоми ділять на:
- операції, що поліпшують циркуляцію внутрішньоочної рідини (ірідектомія та ірідоциклоретракція);
- фістулізуючі операції (трабекулоектомія);
- непроникаючі фільтруючі операції (глибока склеректомія, НГСЕ);
- операції з дренажами;
- циклодеструктивні втручання (циклокріодеструкція).
Профілактика
За призначенням лікаря-офтальмолога слід приймати краплі, що поліпшують обмін речовин в очах і уповільнюють дегенеративні зміни. Важливим є регулярне перебування на свіжому повітрі, відмова від алкоголю і куріння, виключення будь-яких стресів. На роботі і вдома необхідно забезпечити правильне освітлення.