Главная : Новости

Як забезпечити порядок та чистоту в домі?

, 21:17
0 1216

чистота

Будинок, в якому панує ідеальний порядок - це, здавалося б, мрія. Кожна річ на своєму місці, а якщо провести білим носовичком по плінтусу, на тканині не залишиться пилу. Однак далеко не в кожній родині можна спостерігати таку ступінь чистоти і порядку. І, треба сказати, психологічна атмосфера в будинку від цього не страждає.

Яку ступінь розкиданості речей вже можна вважати безладом, і взагалі, чи варто підтримувати порядок, якщо душа до цього зовсім не прагне?

чистотаАмериканський філософ Вільям Джеймс вважав, що в структуру людської особистості, крім здібностей та інтересів, переконань і уподобань, слід включити і все те, що людина вважає своїм: улюблені книги на домашній полиці, улюблений одяг, дорогі серцю дрібнички на зразок чашки, подарованої близьким другом, це - свого роду наше фізичне «Я», в якому не менше явно, ніж в словах і вчинках, відбивається наш внутрішній світ. Оздоблення будинку - невід'ємний елемент цього «Я». Спрощено можна сказати так: яке «Я», такий і життєвий простір. Одним людям добре і комфортно перебувати в оточенні «творчого» безладу. Іншим потрібно як в прямому, так і в переносному сенсі слова все розкладати по поличках.

У питаннях порядку є дві протилежні позиції. Перша наближається до поняття «стерильна» чистота, друга валить акуратистів в жах нехлюйством і невпорядкованістю. Що краще? Кожен вибирає те, що зручно саме йому. При всій удаваній привабливості, позиція ідеального порядку таїть в собі серйозну небезпеку, якщо перетворюється на самодостатню цінність. Тоді будь-яка крапля або крихта, яка випадково потрапила на ідеально чистий лінолеум, викликає роздратування. І життя домочадців перетворюється на низку конфліктів на тему: «Хто знову їв печиво не за столом?!». Зрештою, порядок - поняття відносне. Як ідеальний порядок, так і абсолютний бардак в природі зустрічаються досить рідко.

Безлад починається там, де закінчується почуття комфорту. Безлад - це те, що дратує, нервує, викликає стрес. Він може стати причиною почуття незадоволеності, невпевненості, хаосу. Користь від нього тільки одна: він сигналізує про втрату контролю над ситуацією в тій чи іншій мірі. У тому числі над життєвою ситуацією взагалі. І якщо вірно, що домашній безлад відображає негаразди в житті, то можна припустити і зворотне: навівши порядок в оселі, ми знімаємо частину проблем, що засіли в голові.

Для підтримки чистоти та порядку слід озброїтися простими, але ефективними правилами:

  • У кожної речі в будинку є своє місце. І всі домочадці про це знають. Річ відразу після використання слід повертати на місце. Це особливо корисно щодо таких дрібниць, як: ключі від квартири або машини, гаманець, пилка для нігтів. Ці дрібниці, як правило, завжди потрібні дуже терміново, і тривалі пошуки швидко виводять з рівноваги;
  • Якщо системне складання всього на місце виявляється завданням занадто складним, відводьте на прибирання від 15 хвилин до півгодини вечірнього часу. Не соромтеся залучати до процесу всіх домашніх. Сміливо делегуйте свої повноваження зразкової господині;
  • Скільки у вашій ванній всяких різних (безумовно, корисних) баночок, флакончиків, коробочок? Якщо цифра перевалює за десяток, заведіть красивий кошик і складіть все багатство туди, щоб не перетворювати поличку на подобу виставкового стенду досягнень косметології за останні десять років;
  • Старі флакони, використані тюбики, непотрібні коробочки нещадно викидайте;
  • Загляньте в шафу. Якщо ступінь впорядкованості речей в ній залишає бажати кращого, розкладіть вміст на три стопки: «носити», «зберегти до кращих часів», «викинути». Зі вмістом останньої стопки розлучайтеся без жалю. Зовсім не обов'язково буквально викидати гарний одяг. Її можна роздати знайомим, віднести в соціальну службу, яка передасть речі нужденним;
  • Розподіліть Одяг по сезонах;
  • Найбільш, мабуть, активне джерело наведення безладу - це діти. Дитячу забезпечте достатньою кількістю шаф і поличок, щоб було куди складати різні «скарби».

Висновки

До порядку найкраще ставитися не як до мети, а як до засобу. Порядок в будинку - це комфорт, зручність і, як наслідок, гарний настрій. Нехай у вашому домі завжди панує порядок і гармонія, і не тільки серед речей, але, головне - в стосунках.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 197)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ