Главная : Новости

Онкомаркер СА 19-9: розшифровка аналізу

, 22:47
0 530

онкомаркер СА 19-9Визначення онкомаркера СА 19-9 (карбогідратний антиген) є методом, що дозволяє запідозрити у людини розвивається раку підшлункової залози (карциному) та інші патологічні стани.

Цей аналіз також допомагає оцінювати ефективність лікування і можливість розвитку рецидивів злоякісного новоутворення.

Що означає 19-9 СА?

Онкомаркер СА 19 9 був вперше виділений в 1981 році у хворих з раковим процесом кишечника і підшлункової залози. За хімічною структурою ця речовина є глікопротеїном, який виділяє пухлина.

Зверніть увагу: 19-9 СА пов'язаний з одним з білків групи крові (протеїном Льюїса), що знаходяться на поверхні еритроцитів. У жителів Кавказу він генетично відсутній, тому у цього типу людей немає сенсу визначати данний онкомаркер.

Виявити цей онкомаркер можна в:

  • клітинах підшлункової залози;
  • клітинних елементах жовчних проток;
  • шлунково-кишковому тракті (на слизовій шлунка, товстого кишечника);
  • епітеліальних клітинах матки;
  • протоках слинних залоз;
  • передміхуровій залозі.

Онкомаркер виявляється в нормі у вмісті секрету підшлункової залози, входить до складу жовчі, визначається в сім'яної рідини. Збільшення значень СА 19-9 може спостерігатися у здорових людей, а також при доброякісної патології.

Норма онкомаркера СА 19-9 знаходиться в межах: від 10 Од / мл до 37 Од / мл.

Зверніть увагу: 19-9 СА не використовують в якості основного аналізу для визначення раку підшлункової залози, так як він не є специфічним і прицільно чутливим тільки до злоякісних утворень.

рак підшлункової залозиСпецифічність аналізу коливається в межах 75-100 %, а чутливість знаходиться в діапазоні 68-93 %, що в великому відсотку випадків може дати помилковий діагностичний результат.

Практично підтверджено, що при показнику СА 19-9 ВИЩЕ 1000 ОД / мл в 96 % випадків мова йшла про неоперабельны пухлини.

За спостереженнями онкологів, якщо після проведеного лікування рівень онкомаркера падав і не збільшувався, то виживаність пацієнтів була набагато вищою і довшою, ніж у тих, у кого рівень значення аналізу наростав.

І все ж, збільшення онкомаркера може насторожити лікаря ще до появи клінічних симптомів і скарг хворого, а також до появи ознак пухлин, що виявляються при рентгенографічних і радіографічних методах дослідження.

Важливо: для контролю ефективності проведеного лікування недостатньо використовувати тільки визначення онкомаркера 19-9 СА. Необхідні додаткові скринінгові методи.

Збільшення вмісту онкомаркера виявляється гарною підмогою лікаря при призначенні схем лікування.

Як здається і оцінюється аналіз?

Якоїсь особливої ​​підготовки перед здачею аналізу не потрібно. Але за кілька годин перед аналізом варто утриматися від куріння. Мінімум добу не вживати алкоголь, не їсти смажені і копчені страви, також варто утриматися від пряної їжі.

Забір крові здійснюється з вени. Матеріал потім в терміновому порядку передається для проведення аналізу в лабораторію.

онкомаркер СА 19-9Оцінка отриманих результатів проводиться тільки лікарем, у якого крім даних аналізу є всі відомості про пацієнта. Обов'язково враховуються скарги, дані клінічного огляду, історія розвитку захворювання з повними даними лабораторних аналізів. Особливе значення мають висновки фахівців, які проводили інструментальні та інші спеціальні методи діагностики. Іноді для обговорення отриманих результатів збирають консиліум з представників декількох спеціальностей.

Зверніть увагу: при збільшених значеннях онкомаркера не слід відразу впадати в паніку. Необхідно проходити подальше обстеження і спостереження у фахівців.

У деяких випадках при наявному раку підшлункової залози концентрація СА 19-9 може бути нормальною або навіть зниженою.

Рак підшлункової залози часто виникає в досить молодому віці, після 30 років. Цей вид злоякісного процесу відноситься до одного з найбільш важковизначаємих. Лікування його також досить трудомістке.

Тому дуже важливо грамотно і в повному обсязі використовувати наявні в практичній медицині методи.

При своїй відсутності адресності онкомаркер СА 19-9 все одно надає незамінну послугу лікарям різних спеціальностей.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 52)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ