Посвідка на тимчасове проживання іноземця в Україні
Посвідка на тимчасове проживання іноземця дає офіційне право знаходитись в України на протязі року. Підстави для отримання посвідки визначає українське законодавство. Їх прелік також передбачений Законом України у розділі "Про правовий статус іноземців".
У яких випадках можливе надання посвідки на проживання?
Займатися оформленням та продовдженням посвідчення треба своєчасно. Документ видається на обмежений термін — один рік. Після закінчення цього періоду, він може бути продовжений ще на саме такий термін, але для цього необхідні законні причини. Коли посвідчення отримане, в паспорті іноземця буде поставлений штамп, який несе інформацію про підстави знаходженя цієї особи в Україні та наявності в неї відповідного документа.
Для отримання дозволу, іноземець повинен визначити мету, з якою він прибув в Україну. Вона стане підставою к оформленню тимчасової посвідки. Відповідно закону про статус іноземців, право оформлювати цей документ мають громадяни які прагнуть проживати в Україні з такою метою:
- бажання працевлаштуватися;
- возз'єднатися з родичами;
- працювати в складі організації релігійного спрямування;
- намір навчатися;
- мета займатися науковою, кореспондентською діяльністю.
Основні етапи отримання посвідки на проживання в Україні:
- Перш за все, вам потрібно буде підібрати законні підстави для отримання даного документа та заручитися згодою приймаючої сторони.
- Необхідно подати всі документи в українське консульство і дочекатися поки вам відкриють національну візу.
- Далі йде безпосередній переліт або переїзд на українську територію, де ви, перш за все, оформляєте державну реєстрацію (тобто знаходите точне місце, де ви будете жити, і повідомляєте про це державі) і збираєте необхідні для легалізації документи і довідки.
- Не пізніше ніж через півтора місяця, ви подаєте весь пакет зібраних документів в найближчу міграційну службу на розглянення.
Варто відзначити, що законодавство України передбачає стягування мита за надання посвідки на проживання, а також продовження цього дозволу. Якщо все вищеперелічене було зроблено вірно, то оформити посвідку ви зможете приблизно через один-три місяці. В разі, коли серед документів будуть виявлені недоліки або неточності, подавати заявку доведеться ще один раз.
Джерело - https://juresprudency.com.ua/posvidka-na-postijne-prozhyvannya-v-ukrayini/