Закладеність носа у немовля - що робити?
Батьки завжди стурбовані, коли у їх малюка виникають навіть найменші відхилення. А тому навіть простий нежить, який виникнувши у дорослого і на який не звернули б уваги, з'явившись у немовляти, відразу змушує маму хвилюватися. Чому ж виникає така проблема у грудничка? Про це нам розповість головний редактор порталу https://deteylechenie.ru/.
У той час як новонароджений отримав закладеність носа в результаті інфекції, у нього збільшується ризик виникнення ускладнень, які небезпечні для життя.
Приблизно у віці 10-ти тижнів у малюка носоглотка починає функціонувати не на повну силу, тому дана проблема його не турбує. Молоді батьки обов'язково повинні знати, що коли закладеність носа у дитини не супроводжує ніяка інша проблема, то такий нежить є фізіологічним і лікування в данному випадку не потрібне.
Які можуть бути наслідки?
В результаті нежиті у новонароджених можуть розвинутися такі ускладнення:
- Невеликі виразки на слизовій;
- Поява хронічного риніту;
- Стрімка втрата ваги;
- Захворювання ЛОР-органів, включаючи пневмонію.
Також батькам важливо пам'ятати, що в результаті нежиті в слизовій носа вбиваються хвороботворні мікроби, що служить захисним механізмом. З цієї причини під час закладеності, яка створює для дитини великий дискомфорт, не варто вживати ніяких заходів. При інфекційному нежиті немовля вже потребує допомоги.
В яких випадках пора звертатися до фахівця?
Коли крім нежиті у немовляти підвищується температура тіла;
- З'являється задишка і почервоніння горла;
- Тривалість закладеності носа довше 2-х тижнів;
- Малюк примхливий, є підозри на головний біль;
- Поява гнійних або кров'яних виділень з носа;
- Різке виникнення нежиті після контактування з будь-якими алергенами.
Як позбутися від нежиті у новонароджених?
Наступні рекомендації допоможуть при усуненні закладеності носа у грудничка.
З 1-их тижнів життя можна проводити загартовування для немовляти: спочатку з 7-го дня дитину потрібно залишати голяка приблизно на 10 хв.
Якщо батьки можуть дозволити басейн для малюка, то його варто відвідувати всією сім'єю разом. Це стане найкращим варіантом для перших кроків в профілактиці багатьох хвороб, і нежиті в тому числі.
З метою усунення закладеності у малюка можна використовувати маслянисті розчини вітамінів А і Е. їх можна знайти в аптеках. Їх корисні властивості можуть запобігати висиханню слизу, зволожувати слизову носа немовляти, знімати подразнення, яке неминуче з'являється при нежиті. Також даний засіб має регенеруючий (відновлюючий) вплив.