УЗД на 3 триместрі вагітності
Третій триместр - це фінішна пряма. Малюк росте не по днях, а по годинах. Він активно ворушиться, хмуриться і посміхається, тренується робити смоктальні і дихальні рухи. Незабаром він буде готовий з'явитися на світ.
У третьому триместрі вагітності проводиться як звичайне УЗД, так і плановий третій скринінг. Кращий час для проведення скринінгового УЗД - 30-32 тижні. Саме в цей час показання будуть максимально інформативними. Однак ближче до пологів також може знадобитися ультразвукове дослідження, щоб оцінити стан дитини, її розвиток, а також стан плаценти. До речі, в СПб зробити УЗД на 3 триместрі можна в медичному центрі "Медікал-Клінік": http://mclinica.ru/.
УЗД на 7 місяці вагітності
Третій плановий скринінг проводять зазвичай на сьомому місяці вагітності. В процесі цього дослідження оцінюють:
- положення плоду в матці (передлежання);
- стан плаценти і кількість навколоплідних вод;
- фетометричні показники;
- розвиток внутрішніх органів малюка;
- наявність вад розвитку і патологій;
- кровообіг плоду, плаценти, пуповини;
- передбачуваний сценарій майбутніх пологів (показання для кесаревого розтину, наявність ускладнень вагітності).
Часто майбутньої мамі не пропонують третій скринінг, якщо перші два не показали відхилень у розвитку. У цьому випадку можна обійтися звичайним плановим УЗД.
УЗД на 8 місяці вагітності
На цьому терміні дитина вже практично готова до пологів. Ультразвукове дослідження в цей час призначають не стільки для контролю розвитку малюка, скільки для контролю його життєдіяльності та готовності до пологів. При цьому оцінюють:
- ступінь зрілості плаценти;
- стан навколоплідних вод;
- положення і передлежання плоду - деякі положення є показанням для кесаревого розтину;
- за допомогою допплерометрії оцінюють кровообіг в плаценті і пуповині (це важливий показник того, чи вистачає дитині кисню);
- як і раніше, оцінюють фетометричні показники.
УЗД на 9 місяці вагітності
На дев'ятому місяці пологи можуть відбутися в будь-який момент. УЗД на цьому етапі необхідно для того, щоб визначити можливі протипоказання для природних пологів. З боку плода протипоказання можуть бути такими:
- гостра гіпоксія;
- поперечне положення;
- тазове передлежання при великій масі плоду або багатоплідній вагітності;
- ножне, лобне і лицьове передлежання.
Ультразвукове дослідження також допоможе діагностувати деякі екстрені стани з боку матері, які потребують кесаревого розтину (відшарування плаценти, розрив матки по рубцю та інші).
Як роблять УЗД в третьому триместрі вагітності?
На цьому терміні ультразвукове дослідження проводиться звичайним датчиком через стінку живота, тобто трансабдомінально. Для того, щоб оцінити кровообіг плоду, використовуються апарати з ефектом допплерометрії.
Чи небезпечно УЗД?
Ультразвукове дослідження - це абсолютно безпечна рутинна процедура. Доведено, що ультразвукові хвилі тієї частоти, яка використовується при дослідженні, ніяк не можуть зашкодити малюкові і майбутній мамі. У той же час, УЗД - це один з кращих способів діагностики при вагітності, який сприяє ранньому виявленню або виключенню патологічних станів, а також може значно знизити ризики пологів.