Главная : Новости

Гормон щастя: Як окситоцин впливає на здоровя, щастя і благополуччя людини?

, 20:38
0 1398

ОкситоцинЯк повідомляє медичний портал https://cumdeos.ru: Німецькі вчені капали окситоцин піддослідним в ніс, після чого пропонували їм вибрати комфортну для них відстань до симпатичної незнайомки. Одружені чоловіки сильно збільшували дану дистанцію (так би мовити - від гріха подалі). А ось холостяки ніяк її не змінювали. Експеримент наочно продемонстрував: будь-якого чоловіка можна перетворити на зразкового сім'янина, змусивши прийняти потрібний препарат.

Ще років 10 тому окситоцин вважали виключно жіночим гормоном, відповідальним за відносини матері та дитини. Було відомо, що він стимулює пологи і годування грудьми, формує прихильність породіллі до дитини. Подальші дослідження показали: саме з викидами окситоцину пов'язані почуття закоханості, прояву доброти і довіри. Та що там - практично всі наші позитивні емоції і контакти з оточуючими.

Довіра як основа

«Пару років тому на звичайному весіллі в Англії ми взяли зразки крові у молодих і їх родичів, перед тим як пара дала шлюбну обітницю, - розповідав Пол Зак на лекції, прочитаній в минулому році в Москві. Найбільший викид окситоцину спостерігався у нареченої, на 2 місці була її мати, на 3 - батько нареченого, а вже потім сам наречений і гості».

«Хомо сапієнс» - єдиний біологічний вид, який проводить так багато часу серед незнайомців. Кожен день ми бачимо нових людей, вони оточують нас на вулиці і в метро, навіть на роботі. Без здатності зрозуміти іншого і поставити себе на його місце наше суспільство просто не змогло б існувати. Свого часу економіст Адам Сміт говорив: "Ми не робимо іншим людям погано тому, що легко можемо уявити собі їх емоції, уявити, як наша поведінка їх засмутить".

У ХХI столітті вчені довели: за цей фундамент людської моралі відповідає невелика молекула (окситоцин). А ось за протилежну модель поведінки - егоїстичну (тестостерон - основний чоловічий гормон, який регулює статевий потяг). Чи не з цієї причини наречений в згаданому експерименті виявився лише на 4-му місці? Адже він уже смакував шлюбну ніч...

Пол Зак ще в кінці 90-х виявив цікаву закономірність: рівень довіри в суспільстві пов'язаний з рівнем добробуту країни в цілому. Зв'язок тут прямий і проявляється в такому показнику, як ВВП на душу населення. Без взаємної довіри важко вибудовувати торгові відносини, налагоджувати виробництво, реалізовувати проекти і т. д. Виходить, що економіка країни і доходи її громадян залежать від... того ж окситоцину!

Заведіть собаку

«Цей гормон, крім іншого, знижує рівень тривожності, покращує стан нервової і серцевої систем. Взагалі люди з високим рівнем окситоцину живуть більш здоровим і довгим життям. Тому піклуйтеся про інших людей і ви довше проживете! - впевнений Пол Зак. Нам було цікаво заміряти рівень «молекули високої моралі» у людей на різних заходах: на церковних службах, у солдатів під час маршу, на вечірках під час танців».

Любов як профілактика: Щасливі люди виглядають на 10 років молодше

«У всіх ситуаціях була схожа картина: в учасників колективних дій відбувається викид окситоцину. Потім ми відправилися в Папуа-Нову Гвінею. Там вивчали плем'я, яке живе в тропічному лісі. Брали у них кров до і після ритуального танцю. У більшості виявили приріст рівня окситоцину. І вони зізнавалися нам у тому, що під час танцю відчували свою приналежність до великої соціальної групи. Тобто це працює в самих різних суспільствах, навіть примітивних! Взагалі схоже, що будь-який позитивний контакт призводить до викиду цього гормону - медитація, молитва, спільні заняття спортом, спів. Можна просто завести собаку - у відносинах з нею точно так же генерується окситоцин».

Такий же ефект дають рукостискання та обійми. Причому обіймати рекомендується як мінімум вісім осіб в день. Ті, в свою чергу, обіймуть інших - дивись, і все наше суспільство стане добрішим. Правда, є одне «але». Молекула окситоцину живе недовго, зникає вже через 3 хвилини. А це означає, що восьми чоловік в день для обіймів буде недостатньо.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 193)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ