Главная : Новости

Медогонка: Загальні відомості

, 19:48
0 511

МедогонкаМедогонка - це машина, відцентровий механізм якої дозволяє відкачувати мед з сот. Це найважливіше устаткування в арсеналі будь-якого бджоляра, так як технологія відкачування меду залежить від його якості.

Метод дії апарату досить простий: рамки з медом розміщуються по касетах, при обертанні ротора з касетами під дією відцентрової сили мед витягується на внутрішні стінки апарату і сповзає на конусне дно. Потім мед через краник проціджують і зливають в підготовлену тару.

Існує два різновиди медогонок:

 • радіальні;
 • та хордіальні.

Радіальні відрізняються розташуванням касет, в яких розміщуються стільники. У таких апаратах касети розташовуються по радіусу кола корпусу.

У хордіальних медогонках розташування касет йде по хордам окружності машини, а саме перпендикулярно стінкам бака. Такий варіант апаратів частіше зустрічається на маленьких пасіках.

Хордіальні медогонки поділяються на:

 • оборотні (перекидні);
 • і необоротні.

Перші оснащені «перегортаючими» рухливими касетами, а другі вимагають постійного виймання і перевертання рамок в касетах.

Порівняльні характеристики радіальної і хордіальной медогонки:

 1. Продуктивність радіальної моделі в кілька разів перевищує продуктивність хордіальної;
 2. Робота першою не вимагає присутності бджоляра під час процесу, а друга не може обійтися без допомоги людини;
 3. Чистота відкачування радіальної моделі близька до 100 %, у випадку з хордіальної - блихько 80 %;
 4. Методика обертання радіальної машини не сприяє псуванню сот, що не можна сказати про хордіальну модель;
 5. Структура будови радіальної медогонки сприяє швидкому вилученню сот після відкачування.

Існує поділ медогонок і по приводу, вони бувають двох видів:

 • електричні;
 • і ручні.

Живлення моделей з електроприводом найчастіше відбувається від акумуляторів, хоча відомі випадки використання в якості джерела живлення сонячних батарей і малих електростанцій. Мастилом для рухомих частин приводу ручної моделі зазвичай служить мед. З усього вищесказаного видно, що складається медогонка з простих складових частин, що дозволяє в разі потреби навіть зробити її своїми руками.

Медогонка - це апарат не з дешевих, але вона повинна бути єдиною на кожну пасіку, так як використання приладу на кількох плантаціях може призвести до перенесення бджолиних хвороб на здорових особин.

Після закінчення відкачування меду машину бажано відразу промити, знезаразити, просушити на сонці. В період між сезонами апарат, як правило, розміщують на сухому складі, в максимально герметичній упаковці.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 35)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ