Апостиль: навіщо потрібен і коли може знадобиться?
Не можна просто взяти український документ і пред'явити за кордоном. У більшості країн вимагатимуть легалізувати його в Україні — надати юридичну силу, щоб використовувати за кордоном. Апостиль-один із способів такої легалізації. Замовити такий штамп можна в спеціалізованій компанії, наприклад, в бюро перекладів ABC Center у Львівпен. Більш детально про послугу, схемою соотрудсва і розцінках на офіційному сайті компанії https://abc-lviv.com.ua/pereklad/legalizaciya-dokumentiv. А що він собою являє і на які документи ставиться – про це ми розповімо більш детально. А якщо у вас залишаться питання, все завжди можете звернутися до менеджерів компанії по телефону.
Характеристики та призначення
Апостиль являє собою штамп, який підтверджує юридичну силу документа за кордоном. Наприклад:
- Щоб підтвердити в іншій країні, що попередній шлюб розірвано, може знадобитися поставити апостиль на українське свідоцтво про розлучення.
- Апостилювати документи потрібно, наприклад, щоб отримати турецький ВНЖ або влаштуватися на роботу в Німеччині, Угорщині, Франції.
- Апостиль можна поставити безпосередньо на сам документ або окремий лист, який до нього прикріплюється.
Апостиль визнають 124 країни — учасниці Гаазької конвенції. Це, наприклад, США, Великобританія, країни ЄС, Туреччина, Японія та інші країни.
На які документи можна ставити апостиль?
Апостиль проставляється:
- на всі документи, які видає загс;
- нотаріальні документи-наприклад, довіреність;
- нотаріально завірені копії та переклади документів;
- документи про освіту: атестати, дипломи;
- судові рішення і вироки, що вступили в законну силу;
- документи, видані реєструючим органом: ФНС, Росреестром;
- документи, видані органами влади — - наприклад, довідка про несудимість;
- архівні довідки та виписки.
Чи можна поставити апостиль за дорученням?
Поставити апостиль на всіх документах, крім документів про освіту, може будь-яка особа на ваше прохання. Довіреність для цього не потрібна.
Щоб поставити апостиль на дипломах і атестатах, потрібно нотаріальна довіреність.
І ще один важливий момент. Запевнити документ апостилем можна тільки в тій країні, де він був виданий. За кордоном його не можна поставити ніяк. У таких випадках краще вибрати консульську легалізацію.