Главная : Новости

Які методи виправлення прикусу самі ефективні?

, 13:46
0 1346

 http://eurodent.kz/isprav-prikusa.htmlХочете гарну посмішку, але цьому перешкоджає неправильний прикус? Це - досить поширена проблема в усьому світі, з якою, за деякими даними, стикаються близько 80 % населення земної кулі. На щастя, сьогодні є досить багато способів виправлення прикусу. Дізнаємося, які з них є найефективнішими.

Красива посмішка надає нам впевненості і часто може зіграти не останню роль в зав'язуванні особистих або ділових відносин. Однак не всі можуть нею похвалитися, через що у людини розвиваються комплекси неповноцінності, які породжують невпевненість у собі. Нерідко це трапляється через неправильний прикус, який, до речі сказати, є не лише естетичною проблемою. Він може «подарувати» і ряд неприємностей зі здоров'ям: починаючи від підвищеної чутливості ясен і травматичних виразок і закінчуючи труднощами з травленням в цілому. Втім, будь-який неправильний прикус сьогодні можна виправити - причому, всупереч поширеним помилкам, зробити це можна не тільки в дитинстві, але і в зрілому віці.

Виправлення прикусу брекетами

Один з самих ефективних і популярних на сьогодні способів виправлення прикусу - це брекети. У перекладі з англійської bracket означає «замок» або «скоба». Назва відображає суть пристрою: він складається з дужок, з'єднаних силовою дугою. Дужки прикріплюються до зубів спеціальним клеєм, а під впливом дуги зуби займають потрібне положення.

Безсумнівний плюс цього способу в тому, що брекети можуть вирішити практично будь-яку проблему з прикусом. Крім того, вони встановлюються в клініці стаціонарно, і пацієнту не потрібно самому проводити ніяких маніпуляцій.

Виправлення прикусу таким методом займає від шести - восьми місяців до 2,5 - 3 років і залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і складності ситуації. За весь цей час вам доведеться кілька разів відвідати лікаря-ортодонтолога - для корекції і зміни лігатур.

З мінусів можна назвати два: по-перше, брекети ускладнюють процес догляду за порожниною рота, а по-друге, виглядають не завжди привабливо (особливо металеві).

Втім, ви можете вибрати різні види брекетів:

  • Металеві - найдоступніші за ціною. Мають найвищу міцність конструкції, проте виглядають не дуже естетично;
  • Пластикові - менш помітні, але з часом можуть потьмяніти. При цьому міцність конструкції не дуже висока;
  • Керамічні - практично повністю імітують колір зубів, не окислюються і не фарбуються;
  • Сапфірові - складаються зі штучно створених кристалів, менш міцні, ніж кераміка, у зв'язку з чим слід дотримуватися обережності. Прозорі і непомітні на зубах;
  • Самолігуючі - по суті, це «просунута версія» металевих брекетів. Вони ще називаються безлігатурними брекетами;
  • Лінгвальні - кріпляться з внутрішньої сторони зубів, нічим не видаючи своєї присутності, тобто абсолютно непомітні.

Виправлення прикусу без брекетів

Якщо ви не хочете носити брекети, або цей спосіб не підходить вам з певних причин, зверніть увагу на інші ефективні методи виправлення прикусу. Деякі з них застосовуються в сукупності з іншими способами - для поліпшення або закріплення досягнутого результату:

  • Виправлення прикусу капою. Це знімна конструкція, виготовлена ​​з прозорого полімеру. Вона не викликає особливого дискомфорту (ви перестаєте її відчувати вже через пару годин після установки), непомітна, нешкідлива для емалі. При чищенні зубів або на час їжі капу можна знімати, що значно полегшує догляд за порожниною рота. Перед установкою лікар робить стоматологічний знімок, за яким виготовляється капа. За один період лікування може знадобитися кілька кап - і успішність лікування буде залежати багато в чому і від того, чи вчасно міняються капи. В середньому на виправлення прикусу таким способом потрібно один рік;
  • Хірургічне виправлення прикусу. Данний метод використовується у складних випадках, коли традиційні методи не можуть впоратися з проблемою. Йдеться, зокрема, про порушення прикусу третього ступеня складності, про деформації зубо-щелепної системи, неправильні пропорції або асиметрії кісток щелепи. При хірургічному втручанні лікар коригує щелепу, роблячи надріз кісткової тканини в зоні де переміщуються зуби, що дозволяє згодом поліпшити здатність пацієнта до ковтання, пережовування їжі, а в деяких випадках - навіть полегшую процес дихання. Операція проходить під загальним наркозом і триває до декількох годин. Повернутися до звичного життя можна через 2-3 тижні, а через місяць почати розробляти щелепу. Після хірургічного виправлення лікар може призначити носіння брекетів (зазвичай від півроку до року). Даний метод протипоказаний людям, що страждають захворюваннями серцево-судинної та ендокринної систем, при онкології, ВІЛ, туберкульозі, а також дітям до 16 років;
  • Лазерне виправлення прикусу. Лазерне випромінювання використовується в виправленні прикусу як до початку ортодонтичного лікування, так і на певному його етапі, або після хірургічного втручання. Лазерне випромінювання володіє хорошими протизапальними властивостями і сприяє швидкій регенерації тканин. Навіщо потрібна лазерна терапія? При виправленні прикусу зуби починають переміщатися, через що кісткова тканина піддається великим навантаженням. Через це можуть виникати мікротравми, запальні процеси. Лазерне виправлення сприяє швидшому загоєнню і допомагає запобігти можливим ускладненням. Лазер не використовується як самостійний спосіб виправлення прикусу, а тільки як супутній елемент основного лікування.

Висновки

Як бачите, способів виправлення прикусу досить багато. Який краще вибрати - залежить від конкретного випадку, рекомендацій лікаря і ваших фінансових можливостей. Посміхайтеся частіше!

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 183)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ